Yazmasyon'da Nasıl Yazı Yayımlanır? Konuk Yazarlık

 Yazmasyon.com blogger tabanlı hobilerinin peşinden koşmak temalı bir "blog" girişimidir. Yaklaşık 4-5 yıldır devam eden blog serüvenimde okumayı sevdiğim türde yazılar yazmaya çalışıyor bu yazıları düşünce, sinema, edebiyat ve blog kategorilerinde sınıflandırıyorum. Kısaca; yazmayı seviyorum ve yazıyorum. Bu süreçte çokça deneyim edindim, edinmeye de paylaşarak devam etmeye karar verdim. Ve bu işe yeni başlayanlara yardımcı olmayı istiyorum. Bu yüzden konuk yazar adında bir kategori açtım. Bu kategoride siz de yazı yayımlayabilir ve web sitenize, blog sayfanıza, instagram hesabınıza backlink sağlayabilirsiniz.


Backlink Nedir? Ne işe yarar?

Yazmasyon'da Nasıl Yazı Yayımlanır? Konuk Yazarlık

SEO(arama motoru optimizasyonu) yöntemlerinden biri olan backlink başka sitelerin sizi referans gösterip arama motorlarında güvenirliğinizi arttıran ve arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkmanıza yardımcı olan en etkili site dışı SEO yöntemidir. Temelde başka bir siteden kendi sitenize yönlendirme bulunan bir linktir backlink.


Yazmasyon'da Yazı Yayımlama Şartları:

  • Yazının başka bir yerde yayımlanmamış olması (blogunuz dahil),
  • Yazım ve imla kurallarına dikkat edilmiş olmalı,
  • Yazı içerisinde en az bir görsel bulunmalı,
  • Yazı kategorileri: Sinema, Edebiyat, Sanat, Felsefe ve Düşünce Yazıları.
Son paragrafta kendinizden bahsedip blog sayfanıza referans linki ekleyebilirsiniz. Bundan önemlisi hobilerinizden, düşüncelerinizden veya deneyimlerinizden bahseder ve yeni dostlar edinebilirsiniz. Yazılarınızı comyazmasyon@gmail.com e-posta adresine gönderebilirsiniz. Yazmasyon'a konuk olan yazarlarların içeriklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar