bas 300TL'yi konuştur istediğin ünlüyü tarzı bir girişim

Ünlü Konuşturmak İster Misiniz? Sadece 300TL popile

Not: Bu bir reklam yazısı değildir ki yazının ilerleyen kısımlarında bunu anlayabilirsiniz :)

Bugün instada gezerken #yeninesilhediye hastagli popilecom diye bir sayfaya denk geldim. Ve çok komik videolar izledim. Ünlüler birilerinin doğum günlerini kutluyor, birilerine tavsiye veriyor gibi gibi bir sürü video vardı. Genel manada birini sevindirmek istiyorsunuz ve bunu bir ünlü aracılığıyla yapıyorsunuz.


Popile yeni bir girişim sanırsam ve şu anda içerisinde 10-15 civarı ünlü insan var, kimi 300 kimi 400 liraya istediğiniz şeyleri söylüyor. Eskiden radyolar aracılığıyla yapılan birilerine selam göndertme olayına benziyor. İnternet sitesine girdim ve hakkında sadece şunları buldum:


Hakkımızda: Popile, ünlüler ve hayranlarının etkileşime geçmesini sağlayan bir platformdur. Kullanıcılar istediği herhangi bir ünlüden kişiye özel video alarak sevdiklerini her mutlu ettiğinde veya kendi her mutlu olduğunda Popile amacına ulaşmış olur. Popile, ünlüler ve hayranlarını birleştirerek herkese mutluluk katarken, her etkileşimde sivil toplum kuruluşlarına da destek sağlar.

 

Tamam da bu kadar hakkında kısmı mı olur. Herhangi bir blog sayfasının hakkında kısmı bu yazıdan uzundur (benimki hariç). Ek olarak hangi sivil toplum kuruluşu, miktar nedir gibi akılda çok soru kalıyor cevaplanmamış, ki girişimi takdir edilesi aslında. İstediğin (şimdilik 10-15) ünlüye rahatlıkla ulaşabiliyorsun paran varsa :)


Güldüğüm videolar ise genellikle Bülent Serttaş'ın çektiği videolar. Sevgili Alp Ege duydum ki sekiz yaşına girmişsin gibi oyunculuk da katarak kurduğu cümleler gerçekten çok hoş. Videoları popilecom instagram sayfasından izleyebiliyorsunuz. 


Genel olarak, benim için halen gri bir alanda popile. İlerde güzel yerlere gelebilir fakat olumlu/olumsuz net bir düşüncem yok şu anda. Para vererek insanlara bir şeyler söyletme fikri bana çok olumlu gelmiyor fakat bir ünlünün de doğum günümü vs. kutladığını görmek elbette beni mutlu eder bunun yanında bunun ne kadar samimiyetsiz bir durum olduğunu düşünmek de üzer tabi insanı.


Bu bana videoya bin like gelirse şunu yaparım tarzı youtuberları hatırlattı. Düşünceleriniz neler bu konuda? Popile kesinlikle iyi bir girişim fakat ne kadar tutar? Yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Fikir, girişimcilik anlamında çok iyi ama o ünlüleri de uygulamada tutabilmek için belirli bir ücret ödeme gerek, tabii sonrasında da potansiyel müşterilerden 300 lira sanki bir tık pahalı gibi :D Yani ben birinin doğum günü için bu hizmeti alır mıyım diye düşünüyorum, 300 liraya bir mekan tutup pastada kesebilirim mesela.... :D :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. bu arada 300tl başlangıç fiyatlardan :) her ünlü için farklı ücret

      Sil

Yorum Gönder