PARA YUTAN ATM / Olaylar Olaylar 🏧


Merhaba. Geçenlerde ciddi manada soğuk ter dökmenin ne demek olduğunu anladım. Bu sefer öfkeli değilim, sadece düşünceliyim. Benimle gelin herşeyi anlatacağım.

Sabah saatlerinde bankamatikten paramı çekmek için avmye gittim. Herhalde bankamatiğin ilk müşterisi bendim. Kartı taktım ve para çekme bölümüne 1635 TL yazdım. Bankamatik lütfen 10un katlarını yazınız dedi 1630 yazdım. Ünite arızası deyip para çekilmemedi bakiyenizi kontrol ediniz fişi verdi bu sırada arkamda 3 kişilik sıra oluşmuş ve rahatsız olmuşlardı fişi aldım ve geriye çekildim. İnsanlar işlemlerini yaptıktan sonra kartı taktım ve BAKİYENİZ 1.46 TL, yazısını gördüm ve soğuk terler...

... O an hiçbir şey düşünemiyorsunuz. Sizin için büyük bir para olmayabilir bu fakat benim bütün birikimimdi. Yurt ücretini ödemeli ve ünide birkaç ay bana yetmeliydi. Güvenliğe söyledim müşteri hizmetlerini arayın dedi.

Müşteri hizmetlerini aradım bağlanma süreci uzun sürdü çok fazla bilgi istiyor ve yanlış tuşa bastığınızda geri dönmeniz mümkün olmuyordu. Yani yaşı büyük bir insanın o anda müşteri hizmetlerine bağlanması epey zor olurdu. Ben bağlandım ve durumu anlattım. ATM numarasını istedi ve işleminizi yaptım size mesaj gelecek dendi.

... Eve geri döndüm konuyu aileme anlatmakla anlatmamak arasında gidip geliyordum. Anlatırsam zaten onlarca dertlerine +1 ekleyeceğim. Onun yerine bu konuyu internette araştırmaya başladım. Ve çok kaynak bulamadım. İçim rahat etmedi bir de gidip banka şubesinden dilekçe yazdım. Paranın sayılacağını fazla olanın iade edileceğini söylediler. 

Bugün sonuçlandı. Param yeniden hesabımda. İşlem 3 gün sürdü. 

Başınıza böyle bir olay gelirse soğukkanlı olup durumu bankaya bildirmenizi tavsiye ederim. Ertelemeyin mümkünse atmnin yanından ayrılmadan yapın bu olayı. Her ne kadar teknolojik olarak gelişse de herşey yerli yerine oturmuş değil. Bir yandan da sonuçta burası Türkiye. ... Sonrada deve demiş ki nerem doğru ki!  

3 yorum:

  1. Geçmiş olsun. Bu tarz olaylarda dediğin gibi ATM önünden ayrılmadan işlem yapmak yeterli.

    YanıtlaSil
  2. bir kaç gün önce babamda benzer bir durum yaşadı. İşlemi telefonla yaptık bir kaç saat içinde hesaba iade edilmiş ama saolsun banka bize haber vermemiş tesadüfen kontrol ederken gördük oluyor böyle şeyler :)

    YanıtlaSil
  3. Ben bile okuyunca gerildim, geçmiş olsun. Ailene anlatmak zorunda kalmadan hallolmasına sevindim. Böyle durumlarda soğukkanlı olmak çok işe yarıyor. Neyse ki "ATM vermiştir" diyip yalancı çıkarmıyormuş bankalar, buna da sevindim.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.