İlginç bi Konu ve Bir Soru 💤💭 Vanilla Sky


Merhaba sevgili beni okuyan birkaç kişiden biri olan arkadaşım. Bu aralar hayat sıkıcılastı ve yine hayatı sorgulama moduna geçtim. Yeni şeyler denemem gerekiyordu ve ben sosyal yeni şeyler denemeye pek açık olmadığından içsel bir yeni deneyim araştırmaya karar verdim. Geçenlerde bir rüya görüyordum ve rüyada olduğumu fark ettim ve sanırım o farkındalıkla rüyada birkaç saniye geçirdim. Bunun ne olduğunu biliyordum lucid dream yani bilinçli rüya. Birkaç yıl önce araştırmıştım. Ve aklıma düştü yeniden araştırmaya başladım. 

Lucid rüyayı araştırırken çok fazla kaynak bulamadım birkaç kitap ismi aldım onları bulduğumda edinecegim. İnternet büyük bir çöplük ve bu konu hakkında Türkçe tatmin edici bir bilgi kaynağı malasef yok. 

Araştırmalarım sırasında bu konuyu işleyen 2001 yapımı Vanilla Sky adlı bir film buldum. Başrolde Tom Cruise oynuyor. Az önce filmi izledim. Film bana etkileyici gelen türdendi. Aslında hayatın bir rüya olabileceği konusunu işliyordu. Ben de yaşama yabancı bir insan olarak küçüklükten beri hayatın kurgu olabileceğini düşünüyorum. Bu bir psikolojik rahatsızlık olabilir fakat olmaya da bilir. Her neyse filmi beğendim biraz kilişe gelse de 2001 yılında kilişe değildir elbette. İzlemenizi tavsiye ederim.

Her neyse bu lüsid rüya konusuna devam edelim. Birkaç teknik öğrendim bu konu hakkında. Örneğin kendine bir renk seçiyorsun veya eşya ve o rengi gördüğünde rüyada miyim diye kendini sorguluyorum. Eğer ruyadayken bunun bilincine varırsan rüyanı kontrol edebiliyorsun.

Ben yeşil rengi seçtim bu güzel fakat Algida seçicilik gereği günde birkaç kere rüyadamiyim ben diye düşünmeye başladım. Yeşil renk daha çok dikkatimi çekmeye başladı. Umarım bunun sonu hayırdır. Neyse ben araştırmalarıma devam edeceğim. Sadece size bir soru sormak amacıyla bu soruyu yazdım, sizin ruyayla ilgili değişik bir deneyiminiz var mı? Anlattıklarım hakkında bir bilginiz var mı? Lucid rüya hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar

 1. Benin neredeyse bütün rüyalarım bu şekilde. Sadece rüya içinde rüya gördüğüm zamanlar (Inception) filmindeki gibi bir durumda rüya ile gerçekliği ayırt edemiyorum. Beğenmediğim rüyadan uyanma, ya da sevdiğim rüyayı uzatma gibi durumlar da var. Özellikle rüyamda ne zaman uyanacağım biliyorum. Sıkıldım bu rüyadan deyip gözümü kapatınca uyanırım hep :) Ben otomatik olarak anlıyorum, bunu nasıl yaptığımı bilmiyorum. Galiba gerçeklik algısı ile ilgili bir şey. Çünkü gerçeklik sadece insanın inandığı ve kabullendiği şeydir. Senin renk ile yapmaya çalıştığını Inception'da topaç gibi bir nesne ile yapıyorlardı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet izlemiştim o filmi :) sizdeki de yetenek aslında insanlar uğraşıyor kontrol edebilmek için, şuan ben halen yapamadım ama uğraşıyorum, ilerleme var gibi.

   Sil
 2. BRYAN ROLAND TARAFINDAN KREDI ALMAK

  Ben adiyla Bryan Roland'im, bu araci tüm kredi arayanlari çok dikkatli olmalari konusunda uyarmak için kullanmak istiyorum çünkü her yerde aldatmaca var, Birkaç ay önce maddi olarak zorlandim ve çaresizlik yüzünden birkaç çevrimiçi borç veren tarafindan dolandirildim.

  Bir arkadasim beni Bay Stephen Williams (Korkunç bir adam) olarak adlandirilan ve bana stressiz 72 çalisma saati altinda 145.000 Avro kredisi ödünç veren çok güvenilir bir borç verene yönlendirene kadar neredeyse umudumu yitirmistim. Postayla sirkete açiklarim ve tek söyledikleri artik aglamak degil, çünkü bu sirketten kredi alacak ve ayrica onlarla iletisime geçme konusunda dogru seçimi yaptim, kredi basvuru formunu doldurdum ve talep edilen her seyle devam ettim. benim ve sokum için bana borç verildi.

  Herhangi bir krediye ihtiyaciniz varsa, hemen sununla iletisime geçin: stevewilsonloanfirm@gmail.com WhatsApp: +393510675312

  Bu araci, sahte borç verenlerin eline geçtigim cehennem yüzünden tüm kredi arayanlari uyarmak için kullaniyorum.

  Yardiminiz için STEVE WILSON Kredi FIRMASI tesekkür ederiz

  YanıtlaSil

Yorum Gönder