Aydaki Adam 🌑 Man on the moon / #Filminceleme


Şu aralar internetim yok. Bende internet bulduğum ilk fırsatta bir ara izlerim diye telefonuma film indiriyorum. Yine geçenlerde bir çay bahçesinde otururken Jim Carey filmlerine bakıyordum, Aydaki Adam adlı filmine rastladım ve filmi indirdim. Bugün de o filmi izleme fırsatım oldu.

Filmi indirirken daha çok komedi filmi olduğunu düşündüm. İzlerken de yarısına kadar öyle gidiyordu. Jim Carey, Andy Koufman adlı bir adamı canlandırıyor ve çok farklı bir oyunculuk sergiliyordu. Komediden çok dram filmiydi. Daha sonra film bitti ve ben filmi anlamadım. Karakteri de anladım. Filmi araştırmaya başladım ve fark ettim ki film komedi değil biyografi filmiymiş 😁

Film benim için anlam kazanmaya başladı Andy Koufman'ı araştırdım ve 70-80 li yıllarda yaşamış ilginç bir komedyen olduğunu öğrendim. Baktım YouTube'da videoları var o dönemlerden. Başladım izlemeye nerelere geldim ben diye de düşünüyorum bir yandan. Andy Koufman'ın TV programlarında yaşanan olaylarini izlerken bir de baktım ki aynı şeyleri birebir filmde canlandırmışlar. Film bir anda anlam kazandı bende J. Carey'in garip oyunculuğu muhteşem bir performansa dönüştü gözümde. Ama halen Andy Koufman'ı anlamadım. Şaka yapmayi hayat tarzı haline getirmiş garip bir adam benim için fakat ilginç bir hikayesi de olan bir adam. Filmi izlemenizi öneririm, 99 yılında yapılan bir filmin beni 2018 yılında değişik bir yolculuğa çıkatması beni mutlu etti. Sizi de mutlu edeceğini düşünüyorum. Filmler bunun için değil midir zaten? 

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.