Blog Muhasebesi 💻📒 #MİM


Herteldenşef beni mimlemiş. Sanırım bloğa girdiğimden beri etiketlenip yaptığım ikinci mim falan bu. Çünkü blogumu kişisellikten uzak tutmaya çalışıyorum, yoksa kahvehane muhabbetine dönüyor ortalık, ben ona bunu dedim sonra o bana bunu falan 😁 Ama bu mim zaten pek kişisel değil ve güzel bir mim. Herteldenşef e teşekkür ediyor ve başlıyorum.


Blog Alemine Nasıl Girdin?

Şuan 18 yaşımdayım ve sanırım 10 yaşından beri internet ile tanışıyorum. Önce sadece oyun oynardım sonra film izlemeye ve sosyal medyaya geçtim sonrasında internetten para kazanma yolları araştırmaya başlamıştım. Bir neden de buydu para kazanabileceğim bir yer arıyordum. Önce YouTube a mobil oyun videosu çizim videosu çektim sanırım 15 dolar birikti ama 200 olmadan çekilmiyordu  sıkılıp bıraktım. Sonra bir baktım internette geleceğin mesleği bloggerlık, blogda kazandığı parayla ev aldı yazıları var ben de bu nedenle girdim bloggera. Şuan ayda 50krş kazanıyorum ve araba alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. 2108 model bir şahin almayi düşünüyorum.

İkinci neden ise kişisel. Çok film izlerdim ve son zamanlarda buna kitap okumak da eklenmişti ve çevremde bu tür konuları konuşup tartisacagim arkadaşlarım yoktu. Neredeyse arkadaşlarıma ödev gibi yarın mutlaka bu filmi izle konuşacaz baskısı yapardım. Ama bu pek zevk vermiyordu. Blog ile bu zevki alabileceğimi fark ettim. Burada kültürlü, olgun ve kibar insanlar var. Youtube'a gelen yorumların tam tersi yorumlar burada geliyordu. İşte böyle başladım bloğa.


Hangi blog sana ilham oldu?

Aslında ben özgün bir blog yapmak istiyordum. Bu yüzden tek bir blog ilham olmadı bana. Film köşeme ilham olan Geekyapar.com du. Biraz Blog Hocam, Biraz Hızlı Adam. Ve kitap kategorime ilham olan kitap bloggerları.


Bloga yazdığın ilk yazı ve son yazı arasında farklar var mı?

Üzücü bir fark var. Önceki yazılarımı keyif alarak büyük bir heyecanla yazardım. Bu da yazılarıma canlılık katardı. Şuan o canlılık pek yok. Önceden her cümleye düşünülmüş espiriler koymaya çalışırdım. Şuan yapamıyorum. O dilimi kaybettim. Bu da pek film kitap tüketmemekten pek blog okumamaktan oldu. Bunun da suçlusu bu yıl gireceğim sınavdır 😑


Yakın Çevrendeki İnsanlar Bloğunu Biliyor mu? 

Pek arkadaşım yoktur. Üç beş arkadaşım var onlar biliyor fakat okuduklarını söyleyemem. Onlara da blog kurdurmuştum fakat tutunamadilar blogda sıkıldılar. Kardeşim biliyor ona zaman zaman zorla yazılarımı okutur yorumlatırım :D


Blog yazmak yaşantına Ne Kattı/ Ne Çıkardı?

Kendimi daha iyi ifade edebilmemi sağladı. Bana hazır cümleler verdi. Mesela en sevdiğin film nedir sorusuna sebepleriyle cevap verebiliyorum çünkü bu konuda uzunca bir yazım var :D


Şuan bu mim ile birlikte kaç yazın ve kaç sayfa görüntülenmen var?

Sanırım 20-30 yazı silmiş olduğum halde 290 yazıya sahibim. Bir buçuk yıldır blogdayim ve sanırım 111bin görüntülenme var. Büyük hayallerle girmiştim bloğa. Fakat büyük hayaller kurarken büyük hayal kırıklıklarına da hazırlıklı olmak gerekmiş bunu da öğretti bana blog.

Bu mimi okuyan herkesi mimliyorum, görüşmek üzere 😉

6 yorum:

 1. Kardeşim sınavların bitsin, yazılarını bekliyoruz. Bu arada bloğa okunma sayısını gösteren bir sayaç eklesene. Yoksa bilerek mi eklemedin?

  YanıtlaSil
 2. Ben girdiğim bloglarda reklam varsa tıklıyorum. Bloggera destek amaçlı. Hatta dün baktığım bluzun reklamı vardı. Şimdi girip alacağım buradan gittiğim linkle katkısı olur mu sizin Şahin'e bilemiyorum. Gençsiniz. Hatta bizim kuşak dijital göçmenken siz dijital yerlisiniz. Bloglar güzeldir. farklı yazılar sayesinde benim ufkum açılıyor. Yalnızlık paylaşamamak hala var. o yüzden internette çok zaman geçirdiğimi düşünüyorum. Aile tamam ama insan denen varlık sosyalleşmek istiyor. İstemesek sorun olmayacaktı oysa. Blog da olmazdı o zaman. Kendimizi anlatma derdimiz olmasa. Bol okuyuculu günler.

  YanıtlaSil
 3. Ellerine sağlık Meczup, keyifle okudum. Bence hayal kırıklıkların hiç olmasın, sınav dönemi uğraşları tamamen ortadan kalktıktan sonra eskisinden daha iyi olacağına eminim.. :)

  YanıtlaSil
 4. Keyifli bir yazı olmuş teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Sınavdan sonra daha büyük hayallerle devam edersin. Bu hayaller maddî olmamalı ama bence...

  YanıtlaSil
 6. Biz bu mimi bayağı önce yaptık. Ama keyifliydi okumak Meczup :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.