Telefonla Blogger Olunur Mu? Acaba...


Off... Bir zamanlar büyük hayallerle bir laptop almıştım. Belki dedim milyonlarca kişi yazılarımı okur ve falan filan. Sonra baktım ki ben bile yazımı yazarken önceki cümlemi okumuyorum bile. Ve bugün. Lanet olası bugün laptobum bozuldu. Artık sadece bir telefonum var ve lanet şarj makinam yok. Ve ClorNote diye bir uygulama indirip blog yazılarımı telefondan yazmaya karar verdim. Aslında pek de zor olmuyor. Sadece su lanet klavye beni hep düzeltmeye çalışıyor, sanırım bana güvenmiyor...

Ve evet telefondan da bir blogger olunabiliyormuş. Pek farkı yok. Burada önemli olan gerçekten blogger olmak istiyor musun? Belki de iki yorum, 50-60 okunma için saatlerini harcamaya değer mi? eğer diyorsan okey! Sen bir bloggersın telefon tablet bilgisayar fark etmez, sen yazmaya, anlatmaya aşıksın. Sen anlaşılmaya öğrenmeye araştırmaya aşıksın. Senden blogger olur. Umarım ben de olurum.

Yorumlar

 1. Kesinlikle katılıyorum sana. Sen yazmak istedikten sonra ister bilgisayar ister telefon ne fark eder ki :) Benim de okul zamanı kullandığım programlar yüzünden bilgisayarım sık sık bozulurdu ve o zaman bile yazmak istediğimde bütün işimi telefondan hallediyordum. Görsel mi koyucam? Telefondan buluyordum. Planlayıcı mı kuracağım? Onu da telefonla zor da olsa yapıyordum ahahahah. İstedikten sonra blog olsun yeter yazmak için :)

  YanıtlaSil
 2. Hep telefondan yazıyorum. Kullanmayı başardıktan sonra nerede yazdığının ne önemi var. İlk zamanlar bazı şeyleri telefondan yapamıyordum ama hepsinin yöntemini öğrendim. Pratik oluyor böylesi.

  YanıtlaSil
 3. Blogger için APP olsa çok iyi olacak. Mobil uyumu olmadığından tam bir zulüm. Hatta 10.5 inç tablette bile zor oluyor. Ben notlarım için OneNote kullanıyorum. Oradan bloga alıyorum. Tavsiye ederim. Önemli olan yazmak... Yazılarımı ve kısa öykülerimi düzenliyorum biter bitmez WattPad üzerinden de yayınlayacağım.

  YanıtlaSil
 4. Ben bilgisayardan daha rahat yazdığım için kullanıyorum yoksa telefondan da olur yani. Geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur laptopunuz

  YanıtlaSil
 5. Telefondan da pek bir fark yok aslında. Görünüm aynı her şey aynı. Birkaç tane var telefondan yazdığım yazı. Aynı bilgisayardaki gibi tüm ayarlamaları ve düzeni telefondan da sağlayabiliyorsun. Fakat biraz uğraşmak gerekiyor.

  ClorNote uygulamasına baktım. Aynı Google Keeps gibi pek bir fark yok aralarında. Buna ek olarak Google Dökümanlar uygulamasına göz atabilirsin. Mobil cihazlar için Google'ın yaptığı Word programı gibi düşünebilirsin. Yazılar onda çok daha rahat ve kapsamlı yazılıyor.

  YanıtlaSil
 6. Yazmak istedikten sonra aslında nerede, hangi cihazda yazdığının pek önemi yok, önemli olan yazmak, fakat yanlış anlamazsan eğer bir tavsiye de bulunmak istiyorum eğer telefondan devamlı yazıyorsan, yazacaksan telefonuna bilmediğin uygulamaları indirmemeni tavsiye ederim. Çünkü bazı uygulamalar virüslü olabiliyor, bloğuna virüs bulaşabilir. Bu arada evernote uygulamasına da göz atabilirsin, faydası olur diye düşünüyorum.

  Umarım her şey istediğin gibi gerçekleşir.
  Başarılar dilerim.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder