İzlediğim EN İYİ DİZİ "SÖZ" MÜ? Yerli Dizi Günlüğüm!!


Merhaba. Zaman zaman evimizde bulunan oturma odasına uğruyorum. Bir televizyonumuz var kimse izlemese de açık kalan. Fakat odamda ders çalışmaya mola verip oturma odasına gittiğim zaman Tv'de oynayan bazı dizileri görüyorum ve eğlenmek için izliyorum. Sonra da internette bu dizileri araştırdığımda baya fan kitleleri, sevenleri, delileri olduğunu fark ediyorum böyle dizilerin.

Burada amacım Türk dizisi kötülemek değil, hatta bazı dizileri övecegim sanırım, örneğin TRT dizilerine bayılırım. Bilhassa eskilerine. Burada amacım eğlenmek. 

Bugün de bir tanesine denk geldim. Dizinin adı 'Söz' şu an Tv'de olan en iyi dizilerden biri olduğu iddia ediliyor. Tırt ve kötü demeden önce önyargısız izleme sürecimden bahsetmek istiyorum.

Oturdum dizinin özeti ve iki reklam sonrası dizi başladı. Zaten geçen haftanın heyecanlı yerinden bitirmişler sanırım ki, tempolu başladı. Şöyle üç beş adam toplanmış Türkiye'yi yıkma planları yapıyorlar ama cümleler şöyle; "Türkiye çok güçlü, onları mezhep ayrımıyla yıkmak zor, başka yöntem bulmalıyız" bla bla bla.

Güya kötü karakter konuşuyor fakat Amerikan filmlerindeki gibi kendi dilimizde kendimizi övüyoruz, bu komik.

Sonra da sahneye bizim Asker ekip gaz bir müzikle giriyor ve arkası dönmüş olan teröristleri tek hamlede yere seriyorlar zerre inandırıcılık , zerre kaleografi yok. Zaten başrol baby face abimiz (Tolgahan Sarıtaş) daha önce 13 yaş kızların hayallerini süsleyen dizilerde oynamış kibar bir abi ve komutanlık karakterine uymamış. Çok kibar ve gereksiz abartı oynuyor. Oysa ''Dağ 2" filmindeki Bekir karakteri tam asker inandırıcılığındayadı  ki zaten bu asker filmleri dağ filminin başarısından sonra apar topar çıktı. 

Dizinin bugünkü bölümü boyunca kötü adamın motivasyonunu anlamadım, adam iyi oynuyordu ama karakterden çok tipe benziyordu. Dizinin yarısı ağır çekimdi sanırım havalı sahne sandıkları şey ağır çekimde dövüş. Senaristleri de anlıyorum her hafta iki buçuk saatlik senaryo yazman gerek ve bunu yetiştirmek için hızlı yazıyor ve bir sürü tutarsızlıkla, ağır çekimle dolduruyorsun.

Hatta dizinin son 20 dakikası bayılmak için kendimi zor tuttum, son 20 dakika bomba yüklü bir arabanın onlara doğru gelmesiyle ve bu askerlerin yüksek bir müzik eşliğinde oraya buraya silah sıkmasıyla geçti acayip sıkıldım.

Bölümün sonunda da bomba yüklü arabaya askerlerden biri bindi ve araba patladı bölüm bitti. Aslında gözümüzün önünde adam oldu ama diğer bölüm adam ölmemiş çıkarsa şaşırmam. Hatta bunu bir kenara yazın ölmemiş çıkacak. Çünkü bu diziler seyirciyi ve kendini salak yerine koymayı sever...

Bu dizi hakkında sadece bugünkü bölümden yaptığım çıkarımlar bunlar. Aslında izlerken diziyi baya güldüm. Saçma sapan aşk dizileri beni intihara sürüklüyor ama bu türler sadece sıkıyor. Sizin bana şu diziyi incele şu bölümü izle diye tavsiyeleriniz varsa mutlaka yorum yazın. Bakalım..

Yorumlar