FRAGMAN GELDİ 💣 Arif V 216 Fragman İncelemesi 🎬


Sadece Vay Be! Diyorum. Saka şaka daha çok şey anlatacağım. Türkiye'de iyi komedi yasak değilmiş. Çok dağınık başladım be. İşte Arif ve 216 filminin fragmanı yayınlandı onun hakkında konuşacağım siz de izlediyseniz hadi gelin sohbet edelim..Öncelikle filme kısa bir süre kaldı ve henüz bize film hakkında hiç bir ipucu verilmedi. Sadece eğlenceli kısa şeyler gösterildi (ki ben o 30saniyelik kısa teaserları pek beğenmemiştim) ama fragmandan filmin baya dolu dolu geçeceği çok belli. Bunu koskoca Worner Bros, Marvel şirketleri bile yapamıyor! Film çıkana kadar 3 fragman yayınlıyorlar. Ve filmin hikayesini fragmanda veriyorlar. Çoğu türk komedi filminin espiriler in hepsini fragmana koyması gibi. 

FRAGMAN Çok Eğlenceli!

Gerçektende kullanılan renkler ve atmosfer. Efektler ve müzikler çok enerjik ve pozitif. Müziklerin kullanımı da yerindeydi. Umarım filmde baya 60lar ve 70lerin müziği kullanılır. Tüm film kuzu kuzuyla geçerse çok üzülürüm. 

Hikayesi Tahminimce!

Hikaye hakkında film pek ipucu vermese de benim anladığım şu. Arif dünyada yine işinde gücünde, uzaydan 216 geliyor ve insan olmak istiyor (burada yapay zekanın, insanlasmasi konusu çok iyi işlenir, hazır şu aralar dünyada gündem bu) sonrasında bir şekilde İstanbul 1969'a gidiyorlar (Zamanda yolculuk benim işlenmesinden en çok zevk aldığım konudur) ve tanıdığımız birçok ünlüyle bir maceraya giriyorlar. 1969da kötü bir iş adamı 216'yı ele geçirip bir sürü kopyasını yapıp geleceği değiştiriyor. Sonra gelecekteki kötü 216'yla mücadele ediyorlar falan filan. Galiba konu böyle ilerleyecek. Zaten renkler de Back To The Future filmine yakın umarım onun gibi bir film ortaya koyarlar. Bu film güzel olursa asla unutulmaz..

Film Nasıl Olacak!!

Film bence Arog ve Gora dan çok daha iyi olacak. Hem teknik açıdan hem de seneryo açısından Cem Yılmaz'ın filmleri baya ilerledi. Bu filmle de çok uğraştı. Zaten komedisine ve sanatseverligine güveniyoruz Cem Yılmaz'ın. Yani kısacası mükemmel bir film geliyor. Benim beklentim yüksek. Çok heyecanlıyım... Umarım bu film çok izlenir, yapımcılar bu tür filmlere daha çok para yatırır ve bu sayede saçma filmler yerine kaliteli filmler izleriz. Bu film bunu başarırsa sinemamız iyi yönde ilerler.

Sizin fragmandan çıkardıklarınız neler? Sizce film nasıl olacak? Ve bu film sizce Türk sinemasını ne yönde etkileyecek??

1 yorum:

  1. Fragmandan gördüğüm kadarıyla:
    Nedense bu film beklentilerimin bayağı aşağısında kaldı gibi :// Beğenmedim(!) :/ İzlemeye gider miyim gitmez miyim daha ona bile karar veremedim, o derece... :/

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.