Dünya'ya Meteor Yaklaşırsa!! / İnanılmaz Çözüm Yolu! 🔭


Geçenlerde Tv'de gezinirken çok sevdiğim bilim ve teknoloji üzerine tartışan Bir programa rastladım. Ve bilim adamına şöyle bir soru yönetildi: "Bir göktaşı yaklaşıyorlar bunun dünyaya çarpmasını en kolay nasıl engelleriz?" gibisinden.

Hadi siz de düşünün neler yapabiliriz? Neler yapılabilir. Patlatalım mı? Söylendi. Bilim adamı bu daha tehlikeli olur çünkü gelen bir taşı yüzlerce parça haline getirmiş oluruz, dedi. Düşünün bakalım yaratıcı olun. Ben bulamadım valla. Ama profesör açıklayınca tabi yaa dedim. Bakın cevabı söylüyorum, hazır mısınız? Geliyor...

Şöyle cevap verdi: " Bir tarafını beyaza boyarız ve güneşin beyazı itme kuvvetiyle onu yörüngesinden çıkarabiliriz." Yaaa bu muydu, dediğinizi duyar gibiyim. Bilimin şu çözüm yöntemlerine hayran kalıyorum gerçekten! Karmaşıklığın içindeki basitlik 😉

Yorumlar

 1. Senin bu paylaşımlarına bayılıyorum gerçekten. Kısa bir süre düşündüm de böylesine bir cevap aklıma gelmemişti. Oldukça ilginç. Zaten bilim başlı başlına ilginç.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, sizi benim blogumda görmek mutluluk verici :)

   Sil
 2. Yahu o hızda yaklaşan meteoru nasıl boyayacağız ki? Gelmezdi aklıma benim de, bilim sahiden çok enteresan. Böyle bilgiler paylaşmanız çok güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yahu patlatalım deyince mantıklı da boyayalim diyince mi olmaz :) bence patlatma füzesi yerine içi boya dolu füze yollasak olur :))

   Sil

Yorum Gönder