Delirmeye 1 Kala | Yılbaşı Sorunsalı 🎄🎅


Merhaba dostlar, beni yine sinirlendirdiler. Zaten kafayı yemiş bir meczupum daha da delirtiyorlar beni. Şu yılbaşı mevzusu. Elinde broşürlerle yılbaşı kutlamak haram diye şeyler dağıtıyor ve kutlamalara engel olunuyormuş.

Şimdi burada yılbaşı ve Noel arasındaki farkı anlatmayacağım çünkü eminim bilmeyenler bu yazıyı okumuyordur. Sanırım bu cahillikleri yapanlar genel olarak okumuyor.. Hobi olarak okumuyorlar. Okuyan insanlara karşı fobileri var bunların. Zihniyet şu: "Aa o okuyor mu? Bu kesin şu taraftan! Okumaya ne gerek var zaten bize bilmemiz gerekenleri söylüyorlar!"Sadece şunları söylemek istiyorum. Kutlanan yılbaşı değil de Noel olsa ne fark eder? Sen kimsin de kutlamak isteyene karışıyorsun? İnancına saygı bekliyorsun fakat neden başkalarının inançlarına saygı göstermiyorsun? Sen kimsin? Eyyyy.

Falan filan. Fakat bunlar nesil. Bunlarla kimse baş edemez. Cehalet bir virüs. Bunların imanları da o kadar zayıf ki bir yılbaşı ağacıyla gidiyor..

Not: Şimdi sanırsınız ki yılbaşında eğlence mekanlarında eglenecegim çıldıracağım bu yüzden karşıyım karışanlara. Alakası yok, (bu arada zaten bu yıl reşit oldum) evimde ailemin yanında çerez, TV falan. Zaten ben homofobik insanlara da karşıyım, köleliğe de, kapitalist sisteme de, ırkçılığa da karşıyım. Bu yüzden mutlu değilim ya, derdim var kardeşim benim. Bu yüzden meczupum ben.

Yorumlar

 1. Bu konuyla ilgili ne söylesek az... Yaşama bakış açısını değiştirmeyen ve kendi doğrularını mutlak doğru; kendi yaşam tarzlarını tek yaşam olarak görenler eğitilemeyecek kadar ümitsiz vakalar olsa gerek... Son paragraf başlığın özeti niteliğinde olmuş.

  YanıtlaSil
 2. Bende bu mevzuyu anlayamıyorum. Bütün yıl boyunca haram yer, günaha girer, insanları rahatsız eder, içer, s*çar ama yıl başı geldiğinde karşı çıkar. Hem cahil hemde büyük bir ironi içinde bu aptallar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir de bu yılbaşı kutlanmasını diyen bakanlar 9 gün yılbaşı tatili aldı

   Sil
 3. Konuyla ilgili en güzel şey zaten söylenmiş:
  "Herkes hiç kimsenin hayatına karışamaz"

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ülkemizde maalesef karışmak normal

   Sil
 4. Herkesin hayatına saygı duymayı bi öğrenebilsek sorunlarımızın büyük çoğunluğu çözülmüş olacak zaten. Ama nerde o günler?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız en büyük sorunumuz bu

   Sil

Yorum Gönder