Bu Film Fena! | Çizgi Ötesi / Film İncelemesi 🎬


Uzun zamandır film izlemiyordum. Genelde izlediğim zamanlar da iyice seçici davranırım. Kötü film izlemeye hiç tahammül edemem. Bugünde araştıra araştıra bir bilim kurgu gerilim filmi buldum ve izleyip beğendim, sizinle de paylaşmak izledim.
Filmin Konusu!

Courtney diye bir kız var ve kendi hatası yüzünden bir trafik kazası geçirip kardeşinin ölümüne neden oluyor. Bu olaydan sonra vicdan azabı çekip ölümden sonrasını araştırmaya başlıyor. Eğitim gördüğü üniversitedeki 4 arkadaşını kendi kalbini durdurmaya ikna edip ölümden sonrası hakkında deney yapmaya başlıyorlar. Sonra sırayla birbirlerinin kalbini durdurup tekrar çalıştırıyorlar. Bu deneyden sonra garip olaylar yaşanmaya başlıyor...

Film Hakkındaki Yorumum!

Filmin konusu gerçekten ilgi çekiciydi. Ölümden dönen insanların "beyaz bir ışık gördüm." söylemlerini oradan buradan görmüş veya okumuşuzdur. Film bu konu üzerine ilerlemiş. Çoğunlukla gerilim atmosferi üzerinde durulmuş. Bu yönünün güzel olmasına rağmen bilim kurgunun önüne geçmeseydi  daha da güzel olabilirdi. Bu filmi daha etkili bir hale getirebilirdi. Tek eleştirim budur geri kalan her yanını beğendim filmin.

Yorumlar

  1. Bende dün izledim ve bugün yazmayı düşünüyordum, ve bende beğendim, çok gerildim:)

    YanıtlaSil
  2. Bugünlerde her yerde karşıma çıkıyor film, başından beri merak etmiştim ama klasik korku-gerilim filmlerine dönüşüp bilim kurgu kısmı fragmanda kalacak diye cesaret edememiştim, teşekkürler bilgilendirme için :)

    YanıtlaSil
  3. Bu filme arkadaşlarım bana eşlik etmemesine rağmen gittim ve değdi. Ben beğendim, güzel filmdi. Vizyonda kalktı şuan ama orjinal CD'sini alıp izlemenizi tavsiye ederim kesinlikle.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder