Erkek Adam Pantolon mu Giyer Ulan* Etek Varken!


Merhaba! Yine saçma sapan diye düşünülecek ve aynı zamanda bunu yazan gerizekalı nasıl işsizmiş diye söylenebilecek bir yazıyla buradayım. Evet buradayım. Tam burada...

Farklı düşünmek, farklı insanlarla karşılaşmak ve farklı düşüncelerle tartışmak beni hep mutlu eder. Fakat tabii ki kötü anlamda olan farklı düşüncelere saygı duymuyorum, örneğin Nietzsche'nin felsefesi çok farkı olsa da aynı zamanda acımasız.

Bu farklı düşünmek beni mutlu etse de hayatımı zorlaştırıyor ve ben bu zorluktan da zevk alıyorum. Evet az mazoşist bir yapım var. Çünkü bu yüzden kendimi özel hissedebiliyorum. Düşünsenize herkes mavi renkken siz morsunuz, bu çok özel hissettiren bir durum fakat aynı zamanda mavi olanların yüksek ihtimalle sizden nefret edeceği bir durumdur bu. Bu yüzdendir ki çoğu zaman morken mavi gibi davranmak zorunda hissediyorum kendimi. Bu en büyük sorunumuz.

Bugün soracağım soru şu: Bir erkek etek giyse ne düşünürdünüz? Bunu birilerine sorduğumda gay mısın veya erkek etek giyer mi, denilebiliyor. Ama neden etek giyiyoruz, sorusunu düşündüğümüzde bunun insan icadı ve bizim özgür kararımız olmadığını düşünmüyorum. Çünkü biz doğduğumuzda erkekler pantolon giyiyordu ve ha! dedik normal bu. Tamam demek böyle yapıyoruz. Eğer doğduğumuzda etek giyiyor olsalardı, ha! normal bu diyecektik ve erkek pantolon mu diye lan! diye atar yapacaktık.

Yani ön yargılı olmadan önce sorgulamak ve düşünmek gerekiyor. Benim derdimin etek olduğunu düşünüyorsunuz halen siz yazının felsefesini anlamamışsınız 😅 Bana da pek estetik gelmez ortalıkta kıllı bacakların gezmesi... AMA BİR DAKİKA NEDEN KILLI BACAKLAR BİZE ESTETİK GELMEZ?!

Tamam, beynimiz yanmadan gidelim buralardan. Sizin böyle farklı sorularınız varsa yorumlara alayım. Bir de bir fikrim var bir youtube kanalı açmayı düşünüyorum podcast temalı yazdıklarımı sesli olarak radyo programı gibi konuşarak yapmayı düşünüyorum. Sizce nasıl olur..

Yorumlar

 1. Ilginç ve başarılı bir yazı. Youtube kanalına gelirsek sabırla eyleme geçtiğin günü bekliyor olacağım. Güzel bir gün dilerim.

  YanıtlaSil
 2. Şimdi bir erkek etek giyse: bana ne ne bok giyerse giysin derim :) Kıllı bacak meselesine gelince yazın, kıllı bacak ile, şort giymek de aynı etkiyi yapar her halde :)

  YanıtlaSil
 3. çok eziyet etme kendine :D

  YanıtlaSil
 4. Bu yazıları bir de sesinden duymak güzel olur. Açarsan geliriz.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder