Adsense'ten Ne Kadar Kazanıyorum? | Blog Yazarak Para Kazanmak!

Merhaba!

Bir zamanlar çok fakirdim, zengin insanlara hayretle bakar özenirdim. Ta ki blog yazana kadar. Artık her şey çok farklı! Şu an bu yazıyı Helikopterimden yazıyorum. Nasıl mı? Okumaya devam edin.Blog sayfamı açtığım ve ilk yazımı yazdığım zamanlarda (yaklaşık bir yıl önce) blogdan ne kadar para kazanılır? Blog yazarak para kazanmak? gibi başlıkları çokça arattım tarayıcıda. (bugün tarih 9.11.2017) Fakat bir süre sonra kendimi yazmaya kaptırmış ve biraz da umudu kesmiştim para konusunda. Ta ki üç ay önceye kadar. Üç ay önce Adsense'den onay alıp para kazanmaya başladım.

Adsense'nin Mantığı ve Para Kazanmak

Yine çokça adsense'ye nasıl başvurulur? Adsense'den nasıl onay alınır diye arattım tarayıcıda. Fakat bunun net bir yanıtını asla bulamadım. Bunu zamana bıraktım ve hep başvurmaya devam ettim. Blogumun sanırım 7. ayında onay aldım ve benimle birlikte blog yazan diğer arkadaşlarım da aynı hafta içerisinde onay aldı. 

Adsensede para kazanmanın mantığı aynen şöyle: size verdikleri reklam kodunu sayfanıza ekliyor ve birilerinin ona tıklamasını bekliyorsunuz. Ve tabii ki eğer günde benim blogum gibi ortalama 300 küsür ziyaretçi alıyorsanız blogunuza ve şansınız da varsa 2, 3 kişi reklama tıklıyor. Ve tık başı değişken bir ücret alıyorsunuz.

Peki Ne Kadar Kazanıyorum?

Aslında adsense politikaları gereği bunu açıklamam yasak! Ama sizi eliniz boş göndermeyeceğim tabi. Bunu dolaylı yoldan anlatmaya çalışacağım..

Eğer reklam engelleyici eklentiler kullanmıyorsanız sayfamda yaklaşık 4 reklam görebilirsiniz, bence benim blogumda onu etkinleştirmeyin ve sizlere bunlara tıklayın demem adsense reklam politikaları gereği yasak. Ben bir sitede yazılan yazıyı beğenince onun sayfasındaki reklamlara tıklıyorum. Neyse şu kadar kazanıyorum:

Önceden bir markete girip bir gofret, bir meyve suyu alıp çıkıyordum, artık blog sayesinde günde, bir gofret, bir meyve suyu iki de sakız alabiliyorum. Hani şu tadı da olmayanlardan, ama sağ olsunlar içinde dörtlük yazanlardan veriyorlar.. Peki 3 aylık kazancımla neler alabilirim anlatayım:

Bir gofret, bir meyve suyu alabiliyordum ya, onun yanında artık iki de cips alabilirim ama sakız almamam gerek hiç. Ve bu cipsleri üç ayda yavaş yavaş yemem gerek çünkü üç ay sonra iki cips daha alabilirim...

EEeee Yaani...

Yaanisi, büyük beklentiler içerisine girmeyin. Bunun yanında facebook'ta blog sayfamın reklamına verdiğim parayı geriye kazanmak için iki yıl blog yazmam gerek. 

UNUTMADAN! Önemli Bir Nokta!

Blogumdaki diğer yazılara göz gezdirdiyseniz yazdığım türler pek de cezbedici durmuyor. Belki de bu yüzden ahım şahım paralar kazanmıyorum. Siz eğer cezbedici konularda yazarsanız belki de üç değil, on beş cips falan alabilirsiniz. Belki de daha fazlası..

Son Olarak Blog Hakkında!

Daha önceden blogger olmakla ilgili yazılar yazdım. Para kazanma yöntemleri ve motivasyonlar vs. Onları üstten blogging kategorisine tıklayarak bulabilirsiniz.. Umarım siz istediğiniz rakamları kazanırsınız. Ben maalesef istediğim rakamların yüzde birini kazanamadım. Yani arkadaşlar eğer ekmek bekliyorsanız buradan ekmek zor. Anca benim gibi sakız çiğnersiniz ve sonra içinden çıkan dört satırlık saçma maniyi okur buruşturup çöpe atar hayata devam edersiniz.

Yorumlar

 1. Youtube kanalı açsana :)

  YanıtlaSil
 2. Blogunuzu açmadan önce bir araştırma yaptığınızda göre biliyorsunuzdur. İyi paralar kazanmak için zaman gerekiyor. 1 yıl olmuş zaten, biraz daha sabrederseniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. helikopter alamazsanız bile, biraz para kazanabilirsiniz (:

   Sil
 3. Blog sayfanda yazılarının kalitesi devam ettiği sürece reklamlar gelecektir. Adsense ile henüz 200 tl alamadım ama bazı yazılarıma linkler ile 200 tl den fazla kazandım mesela. Zamanı geldiğinde hiç beklemediğin teklifler alabilirsin. Başarılar diliyorum.

  YanıtlaSil
 4. Oooo zor işmiş. Reklam yayınlamaya değmez bence Meczup :)

  YanıtlaSil
 5. Bence sayfanızın üst sıralarda gözükmesi bile çok güzel bir avantaj umarım ben de ön sıralarda çıkmaya başlarım😊

  YanıtlaSil

Yorum Gönder