UTANIYORUM: YAŞIYOR OLMAKTAN.


Başkasının yerine utanmayı kendine bağımlılık edinmiş bir insan olarak söylemek isterim ki keşke yerine utandıklarım utansa da ben utanmak zorunda kalmasam. Düşünmeden konuşan insanların, dogma düşüncelere bağlı kalanların, tacizci tecavüzcü insanların ve buna göz yumanların, konuşulmaması gerekenleri, değer verilmemesi gerekenleri en değerli konuma getirip asıl değerli olan şeyleri geri plana atanların ve buna müsaade edenlerin, kaba, vurdumduymaz, utanmaz olanların, saygı ve sevgiden yoksun olanların, cahil ve aynı zamanda boş bir öz güvene sahip olanların, insan olmanın verdiği vicdani duygulara sahip olmayıp hayvani iç güdülerle yaşayan insanların, insanların düşüncelerine, giyimine, yediğine içtiğine, dinlediğine izlediğine karışan insanların, okumayanların, dinlemeyenlerin, objektif olarak düşünmeyenlerin, vatansever olacağım diye ipin ucunu kaçırıp ırkçı olanların yaşadığı ülkede olmaktan ve aynı havayı soluyor olmaktan utanıyorum...

Bunların hepsi hakkında yüzlerce örnek verebilirim, her TV'yi açtığımda bir gazeteye baktığımda, sokakta yürüdüğümde, parka gittiğimde, okulda olduğumda, birileriyle sohbet ettiğimde bu olaylara şahit oluyorum, bunlardan kaçmak imkansız!!

Bunun çözümü iyi eğitim ve aynı zamanda iyi bir adalet. Sen tecavüz edene evlenin o zaman diyorsan, bu caydırıcı bir ceza değil suça teşviktir ve hukuk'u çiğneyen bir hukuk sistemi oluyorsun..

Sen insanların maaşını aynı tutup her yıl vergiye zam yaparsan ülkeyi yönetiyor değil ülkeyi batırıyor olursun.

Sen insanlara sorgulamasını, eleştirmesini, istek bildirip şikayet etmesini zorlaştıracak, oy olmadan karar verecek, yüksek sesle konuşup boş konuşacağın bir sistem kurarsan, milletvekili değil padişah olursun..

Ben bunlardan utanmayacağım bir ülkede yaşamayı çok isterdim ve benim utandığım bu ortamdan gurur duyanları gördükçe utancım nefrete dönüşüyor. Buraya umarımlı bir cümle kurmak isterdim ama umamıyorum maalesef ağzına sıçtınız ülkenin sırada dünya var, kolay gelsin!

Aslında dünya da gitti, bir tarafta açlıktan ölen diğer tarafta yemekten obez olanlar... Biliyor musun ben, en çok da yaşaması gereken küçük çocukların bir yerde iki üç gerizekalının çıkarları uğruna ölüyor olduğunu görüp yaşıyor olmaktan utanıyorum...

Not: Bu yazıyı öfkeyle yazdım ve umarım beni bu yazıyı kaldıracak duruma getirmezsiniz. Örneğin: ''Beğenmiyorsan git ülkeden kardeşim!''

Yorumlar

 1. ben de utanıyorum.

  YanıtlaSil
 2. Diğerlerini bilmem ama yazdıklarına tamamen hak veriyorum. Beğenmiyorsan git diyecek olanlar, hiçbir yere gidemeyecek oluşumuzun farkındalar mı acaba? Ülkeler açık bir şekilde bizi ülkelerine istemeyecek duruma geldiler!
  Umarım sonumuz aydınlığa çıkar bir gün

  YanıtlaSil
 3. Maalesef etrafımızda olumsuzluklar çok fazla. Tez zamanda düzelmesini ümit etmekten başka bir şey yapamıyorum şahsen.

  YanıtlaSil
 4. Ahh çocuklar ahh. İnsanın içi çok yanıyor onlara.

  YanıtlaSil
 5. Son kelilemeleri düşünmeyi bilmeyen insanlar söyler... Konuştuğum herkes aynı şeylerden yakınıyor... Ayrıca kaldırma yayını beğenmeyen sayfayı kapatsın :)

  YanıtlaSil
 6. İnsan mucize olarak yaratılmış, Allah'ın en güzel isimleriyle şekil almışken gurur duyacağımız yerde utanacak duruma geliyorsak vay halimize vay insanlığımıza. Yazı belki hepimizin duygularına tercüman olmuş ama yılmadan çözüm için dua ile hal ile mücadeleye devam. Ümitsizlik ve yenilgi duygusu sadece utancı yapanların işine yarar.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder