SİZCE SAATLERİ GERİ ALMALI MIYIZ? DÜNYAYA KAPAK!Merhaba biliyorsunuz ki dünya bizi kıskanıyor 😆 Hem de deli gibi. Sanırım bu yüzdendir ki dünya basınında bizden alay ediyorlar. Eh tabi bizde kaşınmıyor değiliz. Saçmalıklar peşinde dolaşıyor gidiyoruz. Eğitim sistemi, rantlar, yolsuzluk vs. her şey düzensiz almış başını gidiyor. Bugünde saçma sapan bir konudan bahsedeceğim.

Saatleri geri almıyoruz ulan! Almıyoruz.. ALMIYORUZ. Resmen bu Kibar Feyzo filminde ağanın Feyzo'yu kovmama meselesine döndü. Dimi ama. Vallahi öyle oldu.

Neden olarak diyorlar ki tasarruf edeceğiz. Dünyanın aklına gelmedi biz yapacağız! Eee olmadı. Zarar ettik! Geçen yıl saatleri geriye almadık sabahları karanlık oldu ışıkları yaktık zarar ettik! Psikolojimiz bozuldu güneşsiz bir güne uyanmaktan! Haksız mıyım?!!

Sabahları karanlıkta çocuklar okula gidiyordu ve bir sürü kötü haberler aldık! Kıbrısta da baya olaylar yaşandı. Neyse ki onlar bu yıl bize uymadılar. Bir adım ötemizde olan kıbrısla artık aramızda bir saat fark var. 2017 yılında yaşanan saçmalığa bakar mısınız!!

Avrupayla aramızdaki saat farkı arttı. İthalat ve ihracatta sorunlar yaşanacak. Kardeşim bunu ben mi düşüneyim...

HEY POLİTİKACILAR!! Sizi biz sadece akrabalarınızı bir yerlere atayın, oraya buraya para harcayın diye mi seçiyoruz. Az kafayı kullanın yahu! Yüksek sesle oraya buraya bağırıyorsunuz ''Amerika bizi kıskanıyor!'' diye ben buradan size gülüyorum be!
Bazıları bu saat mevzusunun özelleşen elektirik şirketleri daha fazla para kazansın diye bir plan olduğunu iddia ediyorlar, bence bu haklı bir teori. Aynı zamanda kafalarına göre bu saat mevzusunu ayarlamaları çok saçma, bunun için referandum olmalı. Gerçekten Cumhuriyetle Demokrasiyle yönetildiğimizi bazen unutuyorum!!

BU SAAT MEVZUSU HAKKINDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? BANA KATILIYOR VEYA KATILMIYOR MUSUNUZ? YORUMLARA YAZIN.

Yorumlar

 1. Saatletin alınmamasında okul konusunda çok doğru olduğuna inanıyorum.
  Almanyada yaşıyorum. Oğlymun okula bitiği saatte gökyüzünde yıldızlar oluyor ve,çok sonrasında aydınlanıyor
  :(

  YanıtlaSil
 2. Tamamen saçmalık! Geçen sene konuyla ilgili bilimsel bir yazı okumuştum, anlatmaya kalksam işin içinden çıkamam. Özetle yazının dediği saatleri geri almamamız coğrafi konum vs. açısından da baktığımızda bilime aykırı bir uygulama.
  Geçenlerde çok tasarruf etmişisiz güya gibi bir şeyler söylemiş bakan. Yahu tek bir rakam yok ortada, neydi ne oldu belli bile değil. Ortaya atıp mahalle kahvesindeki gibi konuşuyorlar.
  Ben de senin gibi elektrik şirketlerinden ötürü olduğunu düşünüyorum.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder