Sanırım Sonumuz Bu! Sonun Başlangıcı (FOLLİNG DOWN)


Bugün güzel bir film izledim yine... Folling Down 1992 yapımı bir gerilim drama filmi. Yönetmeni Joel Schumacher, oyuncu ise çok beğendiğim ve filmi sevmemdeki en büyük etkenlerden biri olan Michael Douglas.

Filmin konusu şöyle, okuyuca tanıdık gelebilir; bir insan var ve iki ayağı kırılmış bir masa misali yıkkın. İşten atılmış, ailesi tarafından istenmeyen, insanların kötü davrandığı biri. Ve bir gün bu adam cinnet geçiriyor! Trafikte arabayı bırakıp iniyor ve istenmediği ailesinin yanına doğru yola çıkıyor. Fakat tabi adam cinnet geçirdiğinden bu yol süreci pek de normal olmuyor... Yolda karşısına çıkan, kötü insanlara ve kötü sisteme meydan okuyor bazen de makinalı silahıyla tarıyor, ilginç olan bunu kibarlıkla yapıyor olması.


Tabi polisler de peşine düşüyor falan. Bu güzel bir yolculuk hikayesi, hepimizin karşılaştığı kötü durumları bir gün içerisinde yaşayan bu adamın cinnet geçirmesine hak verir misiniz bilmem ama gerçekten bu film sizi düşündürecek...

Yorumlar

 1. Eski filmler genelde sıkıyor beni ama beğenmişsin bende bugün izlerim o zaman. Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim umarım siz de beğenirsiniz =)

   Sil
 2. Bir ara izleyeceğim

  YanıtlaSil
 3. İnsanlar mı onları o hale getiren şartlar mı? İnsanların payı ne kadar, şartların payı ne kara irdelemesi bazen filmlere kalıyor. İzlenebilir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel sorular sordunuz umarım cevapları filmde bulursunuz =D

   Sil
 4. Ne zaman trafikte sıkışsam bu film geliyor aklıma :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder