NEDEN OLMAZ? / HAYALLER NEDEN GERÇEKLEŞMEZ 💭


Merhaba, bugün toplumsal bir konuya aslında sorun ayak basmak niyetindeyim. Parmak falan basamam ben direkt ayakla gireceğim. Bunlar aslında yaşadığım bir konudan değil fakat aslında yaşamam olası olan, gözlemlediğim bir konu. Bu konu hayaller neden gerçek olmaz!

Aslında bunun birçok nedeni vardır fakat temel nedeni hayali kuran insanın, kararlı olmamasıdır, ki bu tamamen onun suçu değildir. Çünkü kararlı olmamasının nedeni yetiştirilme tarzı çevresi gibi birçok temel unsur. Kararlı olmamasından dolayı korkularına ve ailesinin otoritesine yenilir...

Devamında ise istenmeyen mutsuz süren bir yaşamla baş başa kalır. Hep yarım kalan hikayeler. Ve bir kez yaşayacağımız kendimize ait bir hayat içerisinde kendimiz karar veremememiz buna sebep. VE BU EVRENİN İÇİNDEKİ KÜÇÜK BİR GALAKSİNİN İÇİNDEKİ MİNİK BİR SİSTEMDEKİ DÜNYA ADLI GEZEGENİN KÜÇÜK BİR ÜLKESİNİN KÜÇÜK BİR KENTİNDE YAŞANIYOR!
Yani şöyle anlatayım, şu yaşadığın saniyeyi bir daha yaşamayacaksın. Bak geçti. Hop! buda geçti. Durmuyor gidiyor lan. Bir daha asla bu yaşında olmayacaksın bir daha asla 2017 yılında olmayacağız!! KENDİNE GÜVEN! Yapabilir miyim acaba? diyorsan, yapamazsın, sadece zaman kaybedersin...

Demek ki birinci neden sensin! İkincisi ise aile. Şu şizofrenik, hastalıklı diye nitelendirebileceğim aile kültürü. Şöyle anlatayım; tamam samimiyet güzel, sahip çıkmak, sevmek güzel fakat kendi kararlarını veremeyecek fanus içinde yetiştirilen kendi başına yürüyemeyen bir insan yetiştirmek hastalık. Aileler çocuklarını kendi evcil hayvanları sanıyorlar ki kaç yaşında olursan ol sen benim bebeğimsin türü tatlı cümleleri gerçekten bilinç altında onaylamışlar!

Bana göre ailenin görevi çocuğu, düzgün düşünebilecek, sağlıklı karar verebilecek bir birey olana kadar onun düşünmesine yardımcı olmaktır. Fakat çocuğun ve ailenin bilinçsiz olması bunu hastalıklı bir düzeye getiriyor. VE AYNI ZAMANDA BU AİLENİN ÇOCUĞU KIZ İSE O HAPİSTEN FARKSIZ BİR PSİKOLOJİYLE BÜYÜYOR!

Nedense bu yazıyı yazarken bu kadar sinirleneceğim aklımın ucundan bile geçmezdi. Şuan her şey aklımdan çıkmış bir şekilde sert bir şekilde hızlıca klavyenin tuşlarına basıyorum sanırım kendimi sakinleştirmeliyim! 

Sizi hayal konusunda motive edecek film önerilerim: Dangal, Umudunu Kaybetme, Ölü ozanlar derneği, Yaşamak güzel şey.Yani arkadaşlar, hayallerin gerçekleşmemesinde ikinci etken ailedir. Bu liste çevre, toplum, aile, ahlak anlayışları falan diye devam ediyor... Tespitlerim bunlardı şimdilik. Hayallerinizi gerçekleştirmek için kendinize güvenip ailenizle de sağlıklı bir ilişki içinde bulunmalısınız. Ancak hayaller böyle gerçekleşir!

Bu yazıyı paylaşmanız, yorum yapmanız beni mutlu eder. Kendinize iyi bakın, umarım insanların sokakta birini dövecek gibi değil de birine sarılacak gibi yürüdüğü bir dünyada görüşürüz... 

Yorumlar

 1. Aile, çocuk, evcil hayvan betimlemesi çok yerindeydi :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki bir çocuğum olmadığından bunu rahatça söyledim fakat mutlaka çocuk büyütürken bilinçli olacağım =)

   Sil
 2. Çocuklar çok korumacı büyütülüyor. Bu da kendine güvensiz bireylerin yetişmesine neden oluyor. Burada aileler dediğin gibi daha dikkatli olmalı.

  YanıtlaSil
 3. İnsanlar da her zaman kendileri için doğru kararı veremiyor. Oluruna bırakmak lazım, en güzeli. Her hayal gerçekleşir, vakti değildir.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder