Galiba Güzel Bir Film Geliyor | Fragman İncelemesi | Cingöz Recai 🎩💎


Cingöz Recai, Peyami Safa'nın aynı adlı romanından uyarlanan Onur Ünlü'nün yönettiği Kenan İmirzalı'nın oynadığı bir film olarak yakında vizyona girecek. Daha önce Ayhan Işık'ın oynadığı bir film çekilmiş fakat ben onu izlemedim.

Cingöz Recai hakkında bildiklerim Arsen Lüpen uyarlaması olduğu. Arsen Lupen kim derseniz Sherlock Holmes'in hırsız versiyonu diyebiliriz. Hatta ben Sherlock Holmes ve Arsen Lupen'in aynı macerada olduğu bir kitabı okumuştum...

Arsen Lupen, kılık değiştirebilen, her kapıyı açabilen ve her durumdan kolayca sıyrılmayı başarabilen profesyonel bir hırsız.

Fragmanda buradan ulaşabilirsiniz...

Onur Ünlü'nün yönettiği bu film alıştığımız filmlere tabii ki benzemeyecek. Fragmanını izlediğimizde de çok kaliteli olduğu her halinden belli. Fragmanda bulunan montajlar, sahne geçişleri bana aksiyon ve gerilimin yüksek olacağını hissettirdi.

Biraz da Bollywood filmlerini andırdı. Galiba ülkemizde gerçekten kendini ciddiye alan güzel bir film izleyeceğiz sonunda. Filmi merakla bekliyorum, umarım beklentilerimizi boşa çıkarmaz...

Yorumlar

 1. Anonim9/02/2017

  İlk defa senden öğreniyorum bu haberi. Uzun bir süredir gündemden uzak yaşıyorum. Çok merak ettim şimdi. Acaba nasıl bir film çıkacak karşımıza? Kitabını çok severim çünkü.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım güzel bir film çıkar ve az da olsa film yapanlar örnek alır :)

   Sil
 2. Merak ettim şimdi. Güzel bir film olur umarım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende merak ettim umarım çok geç kalmaz :)

   Sil
 3. bakalım Onur Ünlü bize neler gösterecek, severim filmlerini

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dizileri de çok güzel, farklı bir yönetmen.

   Sil
 4. Onur Ünlü aldı başını gidiyor vallahi. Sıradanlıktan çıkıp fantastik diziler yaptı. En son youtube'dan "Görünen Adam" dizisini izlemiştim, çok ilginç gelmişti kurgusu. Fragmana göre bu film de güzel olmuşa benziyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen farklı işler yapmasi onu iyi bir yönetmen yapıyor.

   Sil
 5. Dolu dolu sahneler olacak desene. Sonunda şu film sektöründeki durgunluk bitecek. Bakıp ibret alsın diğerleri de, bunun gibi nice kaliteli yapımlar çıkarsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, Hollywood tan neyimiz eksik :)

   Sil
 6. Fragmanı da ilgimi çekti.İzlemek isterim ben de :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder