Hayat Kategorisinde Bir Film | YAŞAMAK GÜZEL ŞEY / PUAN: 11/10

Tamam, tamam. Sezon bitmişti. Ama bunu sezonlar arası yayınlanan özel bölümler gibi düşünün çünkü izlediğim bu filmi anlatmadan duramazdım. Beni bilen bilir, bilmeyenlere de bilenler anlatsın ya da beni bilmeyin yahu, şunu bilin, ben hayatıma güzel şeyler katan her şeyi paylaşmadan duramam cimri değilimdir, ve bu filmi paylaşmadan dayanamazdım.Film Müfit Can Saçıntı'nın yönetmen ve senaristi olduğu son film. Umarım daha onlarcasını izleriz, izlemesek de ben başa sarar sarar izlerim bu filmi. Maalesef sinemada izleyemedim, yaşadığım ilçedeki iki sinemanın birinde yayınlanmadı, diğerinde de birkaç günden fazla kalmadı. Nedeni filmi izleyince çok bariz anlaşılıyor. Filmin içerdiği temalar, kapitalizm karşıtı gerçek mutluluk üzerine. Sinemada izleyemedikten sonra ne kadar üzülmüştüm anlatamam, çünkü en sevdiğim yönetmenin son filmiydi bu. Sonrasında aklımdan çıkıvermiş film, nasıl unutmuşum bilmiyorum. Sonrasında bugün Youtube'de rastladım, izledim. Biliyorum bu film Youtube'den izlenmekten çok daha fazlasını hak ediyor, bu yüzden 5-6 dvd'sini alıp bir tanesini kendime saklayıp diğerlerini arkadaşlarıma, sevdiklerime hediye edeceğim. Bu filmi nereden izlerseniz izleyin, bu filmi yapan insanların zaten para kaygısı varmış gibi durmuyor. Ama yaptıkları işle bunu hak ediyorlar. Bu yüzden filmi satın da alın. Bu sayede daha çok böyle film yapılmasına da teşvik etmiş oluruz. Sonuçta bu saçma sistem tıklanma sayısına göre bir şeyler yapıyor...

Çok konuştum, sadece filmi anlatmadım. Eh başlıyorum, hayatımda izleyip en beğendiğim en sevdiğim hayatıma en çok dokunan filmi anlatmaya başlıyorum. Korkmayın spoiler yok 😅


BU FİLMDE YAŞANANLAR TAMAMEN HAYAT ÜRÜNÜDÜR.

Film bu başlangıç cümlesiyle birlikte farklı bir başlangıç yapıp, farklı güzel bir film olarak devam ediyor... Konusu şöyle: Müfit sıradan bir güne uyanır, ama yaşayacakları hiç de sıradan olmayacaktır, zaten kendisi de pek sıradan bir adam değildir. Mesela kaldırım çizgilerine basınca öleceğini sanır, çok ilginçtir ki aldığı bir haberle artık kaldırım çizgilerine basmaktan, yaşamaktan, istediğini söylemekten korkmayan bir adam olacaktır ve bu adam bizlere çok şey öğretecek.

Filmin kategorisi komediymiş, hadi oradan bu film hayat kategorisinde benim için. Mandra Filozofu 1 ve 2 eğlenceli ve güzel filmlerdi, ama bu film çok farklı. Sana unuttuklarını hatırlatıyor, hayatın bir ezberden ibaret olmadığını, mutluluğun satın almakla alakası olmadığını, bir gazoz için hayatının bir kısmını nasıl gözünü kırpmadan verebildiğini anlatıyor film sana.

Krallar gibi yaşamak da neymiş diyor, ne kadar yaşadığın değil, neyi nasıl yaşadığın önemlidir diyor, mesela dünyayı fetheden kralların hangisi şöyle oturup rahatça dondurma yalayabildi ki diyor.

Film sev diyor, sevmekten korkma, sevdiğini söyle. Erteleme diyor, hayatını sev, hayatındakileri sev, sevdiğini söylemekten korkma. Çünkü bugün hayatının geri kalanının son günü olabilir...

Düzgün anlatamamış olmaktan nasıl kaygı duyuyorum bir bilsen, okuyucu. Filmi ben çok sevdim puanım 10 üzerinden 11. Bu film hayatımda izlediğim en içime dokunan film. Bana güvenebilirsin çokça film izledim. Tavsiye eder miyim? Bunu sorma bile, hadi hemen izle. ✌😉💓

Yorumlar

 1. Ben de ne izlesem diye düşünüyordum verdiğin puana inanarak bu hafta sonu izleyeceğim, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzledikten sonra ne düşündüğünüzü yazarsanız çok mutlu olurum =D

   Sil
 2. Baya sevmişsiniz filmi ben de merak ettim :) Mutlaka izleyeceğim, teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, hem de baya baya beğendim =)

   Sil
 3. Film izlemeyi seven biri olarak notlarıma aldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım kısa zamanda sırası gelir =)

   Sil
 4. Film vizyona girince hemen izledim çünkü öncesinde merakla bekliyordum. Dediklerinize aynen katılıyorum, filmin adını taşıyan yazıyı izledikten sonra hemen yazmıştım ben de. İnstagram hesabınız varsa Müfit Can Saçıntı'ya izlenimlerinizi yazın bence hatta link verin okusun, çünkü gönül insanı deriz ya öyle biri bu film de gönülle yapılmış bir iş, dokunan filmlerden. Herkese tavsiye ediyorum ben de..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, film gerçekten gönül işi olmuş, hiç gereksiz ayrıntı, gereksiz komedi yok, her şey yerli yerinde, tutarlı ve güzeldi =)

   Sil
 5. Çok beğenmişsin filmi..Bakalım izleyince nasıl bir etki bırakacak..Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok beğeneceğinizi düşünüyorum, izledikten sonra yazısını yazarsanız çok sevinirim =D

   Sil
 6. mandira filozofundandan daha etkili demissin bende simdi merak ettim izliycem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mandra fizozofu gerçekten anlamlıydı fakat hikayeyi gerçek hayattan uzak bir insandan dinliyorduk, bu adam hayatın içinden =)

   Sil
 7. Şimdi başlıyorum izlemeye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben unutup tekrar izlemek isterdim şuan =D Umarım beğenir ve blogunuzda yorumunuzu paylaşırsınız =D

   Sil
 8. Film,Mandıra filozufuna çok benziyo..:) "Mandıra Filozofu İstanbul" çok iyiydi..Bu filmin fragmanına baktım,harika bir yapım olmuş..İzlemek lazım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bir yandan da mandra filozofu devam eder, daha başka filmlerde izleriz sinemanın filozofundan =D

   Sil
 9. Anonim7/10/2017

  Mutlaka izlenmeli o halde hatta ben bayağı heyecan yaptım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yazarken heyecanlıydım ondan oldu herhalde =D

   Sil
 10. Bu film hakkında doğru dürüst bir bilgim yoktu. O kadar güzel şeyler söyledin ki. Hayatta böyle umut ettirecek, güzel anlar yaşatacak filmleri kaçırmamak lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki, izlemenizi tavsiye ederim, izledikten sonra da ne düündüğünüzü bilmek beni mutlu eder =)

   Sil

Yorum Gönder