UZAY BOŞLUĞUNDA | MUHABBET!


Biraz depresifim. Neden mi? Belki de sebebi 20 kişiye mesaj gönderirsem bana 1gb internet vaad eden uygulamaya girip rehberimde 16 kişi olduğunu fark etmemdir. Tabi ki internet gelmediği için depresifim.

Yani gelse belki birkaç kişinin instagram fotolarına bakardım, onların haberi olmazdı, ben onları tanırdım, onlar beni bilmezdi. Ya da film izlerdim, dizi izlerdim. Başrol kadına aşık olur, adama da hayranlık duyar onun gibi olmaya çalışırdım. Olamazdım tabii. 

Mesaj mı atardım birine? kime mesela. Tanışmak istediğim, instagram vitrininden beğendiğim bir kıza mı? Ne yazardım? 'Merhaba'? 'hi'? 'Selam'? 'Hey'? Yazar mıydım? Yazsam mı? Yazsam yazar mı? Yazsa mıydım? Puf... Anlatsam anlarlar mı? Dinlerler mi? Önemserler mi? Severler mi? Düşünürler mi? En önemlisi bunları düşünmeme değerler mi?!

Sanki hayatı bir şeyi eksik yaşıyorum gibi, hayret oysa şeker atmadan da içerim çayı. Kahveyi sevmem, uykum gelmesin diye dikerim kafaya. Yeşil çay uyutur beni.

Ne oldu bana böyle? Ya da ne olmadı? Ne yaptım veya yapmadım? Yapmam gerekenler listesi elimde, bunların dışındakiler yapmamam gerekenler mi? Bunların dışındaki sonsuz şeyi yapmamalıyım. Yoksa beni yargılarlar. Sevmezler. Mesaj atmazlar!

Yapılacaklar listesindeki liseye bir çizgi atalım. Ne bakıyorsun? Daha bugün bitti! Ya hayır diğerlerine hemen başlamak istemiyorum. Kurs mu? Dershane mi? Sınav mı var? Askerlik mi? Ne evlilik ne zaman? Ev mi almalıyım araba mı? En uygun kredi hangi bankada? İşe hangi otobüsle gideceğim? Çocuğun servisi mi geldi? Emekli maaşı bu ay geç mi yatacak?!!!

Yorumlar

  1. Zaten elimize modern zamanlarda bir "yapılacaklar listesi" verdiler ve hepimiz robot olduk. Yaşam listeyle olmaz, biraz rastgele biraz kafaya göre biraz düzenli, biraz düzensiz...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tabii ki öyle fakat listeye uymayanlar yalnız kalıp dışlanıyor maalesef.

      Sil

Yorum Gönder