Newton Olmasa Hepimiz Uçar Giderdik | BLOG-MAN!


Mucit olmak çok kolay aslında yazarak... Nasıl mı? Telefon icat edemezsiniz belki ama Graham Bell icat edebilirsiniz. Ne kadar önemli bir şey bu. Düşünsenize, Newton olmasa yerçekimini kim bulacaktı? Mazallah hepimiz uçar giderdik. Yazdıklarınızla okuyanların hayatına dokunmanız çok kolay, mesela şuan senin hayatında 5-6 saniye aldım. Bunu söylemeli miydim bilmiyorum. Fakat bunun da farkında olmanı sağladım şuan. Yazının gücü budur...


Yazmak olmasa ne yapardım, bilmiyorum. Konuşmakta çok da başarılı değilim, mesela şuan bu yazıyı 60 kişinin okuduğunu düşünün ve okuyan kitlenin bilinçli, kültürlü insanlar olduğunu varsayarsak karşılarında bir şeyler anlatabileceğimi, kendimi tam olarak ifade edebileceğimi hiç sanmıyorum. Çok mu ciddi oldu bu yahu!

Yani diyorum ki Süper-Kahraman olmak zor kardeşim. Blog-man olmak zor veya Blog-girl , yazman gerek, çok yazman gerek okuyanların seveceği şeyler olmalı bunlar, ya da nefret edeceği ki olumlu veya olumsuz tepki alasın. Hep diyoruz ki teknoloji gelişiyor, benim gördüğüm tek gelişme telefonda oluyor yahu! Nerede klonlama ve zamanda yolculuk. Bana üç klon yeter, biri sinema, biri kitap biri de deneme kategorisini yazsın, ben mi? Ben şe- yaparım, muhasebeyle ilgilenirim 😅

Ne yani paraya mı ihtiyacım olduğunu düşünüyorsun, fakirsem fakirim, Breakin Bad'deki Heisenberg gibi müthiş kimya bilgilerimle uyuşturucu yapmadığım için fakirim, vicdanım var yapmıyorum, bir de kimya bilmiyorum. Kimya bilsem de, neyse- Şu an 10TL var cebimde yani çalışmaya ihtiyacım yok.

Gerçekten de Süper-kahraman olup para kazanmak zor. Düşünsene Örümcek adam insanları kurtarmak yerine cam silseydi, ne de zengin olurdu. Ya da Flash kargocu olsa. Bak benden bahşişini iyi alır, ama pizzanın gelmesi 20 saniyeyi geçerse ödeme yapmam.

Blog-man ne yapsın. Yazık, kötü de olamıyor. Kılıcı, çekici, ağ atan kolları, görünmez yapan pelerini yok. Kitabı, klavyesi ve blogu var... Hahah, dur ya ben de bloggerım.

Yorumlar