İZLEDİM: Wonder Woman!


Bugün gerçek bir süper kahraman filmi izledim. Kişisel meseleleri olmayan barış için savaşan tek süper kahramanın filmiydi bu sanırım. Bilirsiniz son zamanlarda arka arkaya bir sürü böyle filmler geliyor, DC ve Marvel yılda neredeyse 5 film çıkarıyor. Bu filmlerin çoğu da görsellik efekt süper iken hikaye ve karakterler tırt oluyor. Fakat izlediğim bu film gerçekten ayakları yere basan sağlam bir filmdi.

Öncelikle filmin konusu şöyle: Amazonların (insan üstü kadınların) yaşadığı, herkes tarafından gizlenmiş bir ada bulunmaktadır ve bu adada zamanın başından beri amazonlar yaşamaktadır. Dünya'nın savaşta olduğu bir dönemde bu adaya uçağı düşen bir asker olur ve amazonlara savaştan bahseder, bunu üzerine bir kadın savaşı durdurmak için askerle birlikte yola koyulur...Film başlangıcında mitolojiyle etkili bir şekilde giriş yapıyor. Sonrasında bayaa etkileyici aksiyon sahneleri ve yavaşlatılmış detaylı sahneler geliyor. Bu sahneler, amazonların dövüş koreografileriyle çok iyi kurgulanmıştı. Wonder Woman'ı canlandıran Gal Gadot karakterin hakkını vermiş ve sanırım sinemada karakterle özdeşleşmiş sayılı oyunculardan biri olacak. 

Benim filmde tek beğenmediğim nokta son 20dk içerisinde yaşananlar ve ares meselesiydi gerçekten baydı beni son sahneler ama filmden çıktığımda baya memnundum. Filme puanım: 7 !!

Not: Ben filmde feministlik konusu işleneceğini düşünüp gitmiştim fakat işlenebilir olmasına rağmen ben beklediğimi bulamadım. 

Not2: Filmin birkaç sahnesinde Türk bayrağı vardı ve Türk'lerden bahsediliyordu.

Yorumlar

 1. heeeey çizgi romanını okumuştuuum izleriim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tavsiye ederim, yorumunuzu da blogunuzda okumak isterim =)

   Sil
 2. Film begenmenize sevindim. Fırsat bulursam bende gitmek istiyorum.
  Ayrica Ares güzel bir ayrinti :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle fakat daha güzel yapılabilirdi, bana yanlış seçim olmuş gibi geldi :) acaba ares tahmin edilen çıkacak mı? biraz şaşırtıyor film sonunda =D

   Sil

Yorum Gönder