Hiç 'Leyla ile Mecnun' İzlediniz Mi?


Daha yeni izliyorum, 25. bölümde falanım. Youtube'ye saolsunlar her bölümünü yüklemişler. Ve sadece 25 bölüm izlememe rağmen rahatça söyleyebilirim ki, şuana kadar izlediğim en iyi türk dizisi.

İlk bölümden itibaren dizi beni öyle bir içine aldı ki, haftada iki bölüm izlemeden duramıyorum. Nasıl anlatsam, zamanda yolculuk mu desin, klon mu dersin, rüya içinde rüya mı dersin, aşk mı dersin, kardeşlik mi dersin babalık mı, ne dersen de muhteşem bir dizi abi bu yaa. Dizi sansürle öyle dalga geçiyor ki, sigara yerine sakız, alkol yerine meyve kullanıyor.

Sanki bir grup tanıdığım kişiyi izliyormuşum gibi, sanki aralarında olup ben de muhabbet etmek istiyormuşum gibi hissediyorum. Beni İsmail Abiyle bırakın saatlerce bana bir şeyler anlatsın. Hırsız Yavuz'la birlikte kapı patlatalım, Ak Sakallı Dede, bana nasihat versin, İskender Abi omzuma elini koyup bir şeyler anlatsın, Erdal Abi'ni bakkalının çırağı olayım, Mecnun abim olsun beni yanında gezdirsin yeter öyle hissediyorum yani. Hepsiyle oturup sakız çiğneyelim.

8 yaşında ölen babasının gemici olduğuna inanıp limanda o gemini gelmesini bekleyen, annesi daha renkli bir hayat isteyip gittiği için hep renkli şeyler giyen İsmail Abiyle durup gemi bekleyeyim yahu.Öyle göndermeler var ki yetişemezsin, bazen üçüncü izleyişinde anlarsın yabancı filmlere, dizilere, kendine, her bir şeye yaptığı göndermelere ne de gülersin.

Absürd fantastik olayları sana öyle bir anlatır ki gerçekte yaşanıyor gibi izleyip ağlarsın iki dakika sonra kahkaha atar beş dakika sonrada hiç gülmemiş gibi ağlarsın öyle bir dizi bu. Seneryo yazarı Burak Aksak'a ne de saygı duyuyorum, nereden aklına geliyor bunlar yahu, gördüğüm en iyi yazarlardansın, Onur Ünlü'ye ne demeli, muhteşem yönetmiş araya da çaktırmadan kendini sokmuş.

Mecnun'un Leyla'ya aşkıyla başlayan bu hikayenin her yerini seviyor ve nereye gittiğini hiç önemsemiyorum, sadece o izlediğim sahne bile bitmesin istiyorum bazen. Bu dizide önümde daha 80 küsür bölüm var ve ne kadar şanslıyım diye düşünmekteyim, belki bitecek ama ben yine geriye dönüp izlerken zevk alacağım bölümlerle baş başa kalacağım, mesela Şekerpareli 18. bölüm. Hırsız Yavuz'un Zeynep'le tanıştığı bölüm.

Bu dizinin türünü şöyle özetleyebilirim, büyüklerin izleyebileceği bir çizgi film. Bu muhteşem dizi şuan bitmiş olabilir ama, hayranların da umut ettiği gibi; O dizi bir gün gelecek...

Yorumlar

 1. İzlemez miyizz :)) halada açar açar izlerim o kadar severim. Bittiği zaman çok üzüldüm vardır hala burukluğu. Ama güzel olan her şey de bitiyor napalım. Çok güzel yazmışsın eline sağlık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, benim önümde çok bölüm var mutluyum =D

   Sil
 2. Anonim6/12/2017

  Düzenli olarak hiç dizi izlemezdim, ta ki bu diziyi fark edene kadar.
  Eğlenceli, komik, bir o kadar da dramatik... Ayrıca uzaklara dalıp, düşündürecek kadar felsefi...
  Kaleminize sağlık, efendim, yazınızdaki heyecanı hissettim. İyi ki bu yazıyı kaleme aldınız :)
  Ve keyifli seyirler! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim N.G. , senin yazılar da felsefi ve dramatik izleyen kişi kendini belli ediyor, senle tanışmış olmaktan mutluyum :)

   Sil
 3. Ben her bölümü bir kaç kere izledim zaten de arada ruh halime göre sahne sahne tekrardan izlemeye devam ediyorum :) Benim için Leyla ile Mecnun aşktır net :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de aynı fikirdeyim, hala açar bu kıza kadar şarkılarını dinlerim arada :)

   Sil
 4. Ben şu an izliyorum. 70'li bölümlere kadar geldim. Çok severek izliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz beni baya geçmişsiniz, önünüzde az bölüm kalmış sonunu ben yanlışlıkla izledim dizi çok acayip final yapıyor =D

   Sil

Yorum Gönder