GİZLİ SAYILAR | PUANIM 9.5!

O müzikler, seneryo, oyunculuk, zeka, kadınlar (özellikle Janelle Monae) ne muhteşemdi. Blogu sevme nedenlerimden biri de bana farkında olmam gereken ama farkında olmadığım şeyleri fark ettiren yazılarla karşılaşmam bu yüzden öncelikle sizi şu yazıya göndereyim, çünkü bu filmi o yazı sayesinde izlemiş oldum. Teşekkür ederim.

Filmin Kategorisi: Biyografik Dram.
Konusu: Uzay'a çıkma yarışının olduğu dönemde NASA'da çalışan üç Afro-Amerikan kadının hikayesini anlatıyor...Aynı filmde motive oldum, kadınlara ve başarılı insanlara saygı duyarken, insanlık tarihimden de utandım. Binlerce yıllık insan yaşamında siyahi insanlara karşı saygının geçen yüzyıl içerisinde olması, ne diyeyim küfür bulamazsın diyecek. 

'Ayrı ve eşit kavramı birbirinden farklı kavramlardır.' hala da insanlar birbirlerini kökenlerinden dolayı yargılıyorlar ya, kafayı yemek üzereyim. PK filminde Aamir Khan'ın şu sözünü söylemek istiyorum yüzlerine 'Madem .......'sın nerende damga var, göstersene.' sadece renk farkından dolayı bu kadar ötekileştirilen insanların başarı hikayesini izlemiş olduğumuz bu filmde duygulandık, evet mutlu olduk fakat bugün bunları söylememiş olmayı dilerdim. Bunların (insan ayrımının) öneminin olmadığı bir dünyada yaşamayı çok isterdim.

Film aynı zamanda bana Umudunu Kaybetme filmini anımsattı, gerçekten de liseyi bitirdiğim şu dönemde bana moral verdi ve bir şeyler başarabileceğimi hatırlattı. 

Bu moral verici türde olan filmlere bayılıyorum, benim için tam bir süper-kahraman filmiydi. Gerçek hayatın süper-kahramanları. Filme puanım 9.5

Filmi izlemenizi ve yorumunu paylaşmanızı tavsiye ederim. Benim sayemde bir kişi bile bu filmi izlerse çok mutlu olurum. Kendinize ve vicdanınıza iyi bakın, çünkü vicdan insanı insan yapan tek şeydir...

Yorumlar

 1. Vicdan insanı insan yapan tek şeydir, kalple birlikte çalışır akla da danışır.. Filmi izlemiştim, hatta yazmayı da düşündüm bir ara. Amerika'nın her türlü adaletsiz ve antihümanist yanını özür dilercesine dile getirmesi güzel ama yine de yaşatılan onca acıyı unutturur mu bilemem. Film de gerçek bir olay örgüsü içerisinde hem ırkçılık hem kadın haklarının işlenmesi hoşuma gitti. Güzel film..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı fikirdeyim yaşanan onca acıyı unutturmaz ve yine olsa yine yaparlardı diye düşünmekteyim :/

   Sil
 2. İzlemek istiyordum, şimdi izlenecekler listesinde ilk sırayı aldı..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim, umarım yorumunuzu paylaşırsınız okumak isterim =)

   Sil
 3. Denemek lazım ama, uzay filmlerinin çoğu bilinçaltı mesajlarla dolu. Benim tavsiye listemde olanlar bile öyle :) Listeye ekleyeyim bakalım bu filmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bu film sadece süreci anlatıyor çıkma kısmı pek yok, filmin anlatmak istediği onlar da insan (siyahiler) onlara iyi davranmalıyız. Bir nevi günah çıkartmak.

   Sil
 4. Sinemada yetişemedim bende en kısa zamanda izleyeceğim bu filmi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de sinemada göremedim zaten, bizim buralarda sektör Türk komedisi dışında film pek yayınlanıyor 😁😎

   Sil
 5. Bu filme kadar sanırım bu harika kadınları bilen yoktu, iyi ki çevirmişler. Beğendiğine sevindim, yazımın bir işe yaramasına daha da sevindim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevinmenize çok sevindim, umarım başkalarını da sevindirmiş oluruz filmi tavsiye ederek =)

   Sil

Yorum Gönder