Doctor Who Sezon 6 | İnceleme Yorum | TARDİS! SİLENCE!


Doctor Who izlemeye devam ediyorum. Diziyi geçen sezonuna rağmen hala seviyorum çünkü bu sezon güzel etkileyici bölümlerle hala o büyüsünü kaybetmediğini bize göstermiş oldu. Dediğim gibi bu sezon etkileyiciydi, şaşırtıcı bir girişle başladı, Doctor öldü yani gelecekteki hali geçmişte öldü. Başlangıca bak.

Yani ben 10. sezonun çıktığını bilen biri olarak tabii ki Doctor'un ölmeyeceğini bilerek izledim diziyi ve nasıl kurtulacak diye akıl yürütmeye çalıştım.

Bu arada diziye yeni uzaylı yaratıklar gelmeye başladı ve bu yaratıkları silence (sessizlik) olanı çok farklı ve ilginçti. Yaratığın özelliği şöyle, uzun zamandır dünyada yaşıyorlar ve onlara baktığınızda onları hatırlıyor, gözünüzü ondan ayırıp bakmadığınızda ise onu aniden unutuyorsunuz. Doctor Who dizisi böyle ilginçlikler yapmakta çok iyi, hatırlarsanız geçen sezonlarda da Ağlayan Melek diye bir uzaylı yaratıklar vardı, onlarda siz onlara bakmayınca hareket ediyor bakınca duruyorlardı. Ama bu yaratıklar bana daha ilginç geldi.İlk bölümün etkileyiciliğinden sonra birbirinden bağlantısız bölümler gelmeye başladı, fakat bu dizinin normal özelliğinden biri, tabi bağlantı olsa daha çok mutlu olurdum. Korsanlı bölüm oldu, TARDİS'in insan versiyonunu gördük, ki çok iyi ve başarılı buldum ben yapılışını. Yine Dalek'li ve Amy'li bölümleri geçip sonunda final bölümlerine ulaştık. Ben zaten dizinin final bölümlerine hayran olduğumdan neredeyse sezon finalini izlemek için tüm sezona katlanıyormuşum gibi hissediyorum bazen.

Sezon finalinde beklediğimiz Doctor'un nasıl kurtulacağıydı. Bir sürü olay gerçekleşti karmaşa falan filan derken, sonunda beklediğim zekice bir şey bularak olayı çözdüler. Genel olarak her ne kadar yine ilk 4 sezon gibi etkileyici olmasa da. Güzel hikaye ve Matt Smith'le iyi bir sezon geçti. 

---

Bu arada: Blogumu ilk defa ziyaret ediyorsan, takibe alman beni mutlu eder. Bilgisayardan giriyorsan sağ taraftan mobilde isen aşağıdan takibe alabilir hatta yazıların mail adresine gelmesini bile sağlayabilirsin, yorum bırakırsan da sıkıcı günümün, eğlenceli bir hale gelmesine vesile olursun... Teşekkürler!

Yorumlar

 1. Ben bu diziyi izlemeyi bırakalı o kadar uzun zaman olmuş ki koskoca yazıda tanıdık tek şey o Dalek li Amy li bölümler oldu.oralarda bir yerlerde bırakmışım.
  Belki bende dizi yokluğu cektigim bir sırada devam ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben 3. ve 4. sezonu izlemenizi tavsiye ederim Amy'li bölümleri pek sevmiyorum :)

   Sil
 2. Merhaba! :) Blogunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım. Sizide kendi bloguma beklerim,takip ederseniz mutlu olurum 💎 www.nurundelidolublogu.tk 💎

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler 😃, tabii hemen geliyorum =)

   Sil

Yorum Gönder