11.22.63 | EN SÜRÜKLEYİCİ DİZİ


Hiç Stephen King romanı okudunuz mu? Benim sanırım en sevdiğim yazarlardan biri. Sadece bir kaç kitabını okumama rağmen, örnek aldığım birinci yazardır. Hayatını anlatan bir belgesel de izlemiştim. Gerçekten örnek alınası şeyler yapmış.


Dizi Stephen King'in 11.22.63 kitabında uyarlama, 8 bölümden oluşan bir mini dizi. Ben iki günde bitirdim ve çoğu diziyi ileriye alarak izleyen ben bu dizinin her saniyesini izledim (ortaları biraz durağın geçse de, çok az sıkıldım oralarda) hızlı başlayıp, yavaş geçip, hızlı bitiren bir diziydi.

Konusu şöyle: Bir restorantın bir dolabında 1960 yılına açılan bir kapı vardır. Ve karakterlerimizin amacı, 1960'a gidip 3 yıl orada kalıp 11.22.63'te yaşanacak John F. Kennedy suikastını önlemektir. Fakat geçmiş değişmek istemiyor. Ve karakterimizde bir yandan bununla mücadele ederken bir yandan da amacından sapıyor...

Bahsettiğim bu suikast üzerine yüzlerce kitap yazılmasına rağmen suikastı kimin yaptığı hakkında kesin bir düşünce yok, dizi buna ne yönden bakacak diye çok merak etmiştim ve orjinal görüntüleri kullanarak çok güzel bir kurgu yapmışlar. Hikaye gerçekten de sürükleyici.İlk defa bu kadar uğraşılmış bir dizi izlediğimi düşünüyorum. 1960 öyle bir tasarlanmış ki arabalar, sokaklar, evler, insanlar ve kıyafetleri vs. her şey çok mükemmel ve eksiksiz. 

Oyunculukları çok beğendim ve siz dizinin konusunu suikasti önlemek konulu dedektiflik hikayesi gibi düşünmeyin, içerisinde yoğun gerilim, dram, gizem ve aşk da var. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim, izlerken çok zevk alacağınıza eminim.

FACEBOOK
TWİTTER

Yorumlar

 1. Anonim6/06/2017

  İlk 3 bölümünü izlemiştim ama her bölüm resmen bir film gibi. Bu tarz sevenler için iyi bir tercih bence

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle film kalitesinde bölümlerden oluşuyor, zamanda yolculuk zaten hangi dizi veya filmde olsa izlemede duramam 😁😊

   Sil
 2. Diziyi ilk çıktığı günden takip ettiğimden bir sonraki bölüm için bir hafta bekliyordum. Tüm hafta bir sonraki bölümü düşünüyordum diyebilirim. İzlemeye başlayacaklar çok şanslı.

  Dediğin gibi senaryo, kurgu, oyunculuk ve geriye kalan her şey harika. Bana göre efsane bir finale sahip. Tekrar tekrar izlenecek türden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vay be ben bu diziyi bir hafta nasıl beklerdim bilmiyorum, ilk günden 5 bölüm izlemiştim =)

   Sil
 3. Birisi şu diziyi eleştirse de izleyip izlememeye karar versem diyordum artık :) izleyelim bakalım eyvallah kardeşim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, çok sevindim blog kurma amacım da buydu, insanlarla daha çok ortak zevk vs. bulmak, umarım begenirsiniz ve siz de yorumunuzu paylaşırsiniz biz de okuruz =)

   Sil
 4. Merak ettim, en yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hızlıca bitiyor zaten, umarım eğlenirsiniz =D

   Sil

Yorum Gönder