Yayınlandı! Görünen Adam 1, 2, 3. BÖLÜM | YORUM!

Merhaba daha birkaç gün önce bahsettiğim Görünen Adam dizisinin bugün üç bölümü bir anda yayınlandı. Ben nasıl mutlu oldum anlatamam. Sonunda izlenmeye değer, vakit ayırmaya değer bir yerli dizi buldum. Hem de pek vaktinizi de almıyor bölümler ortalama 15 dakika ama ne kalite ne kalite. Yazının bu anında sonrası spoiler içeriyor, eğer izlemediyseniz izleyip gelin 3 bölüm bir saatinizi almaz, izlemeyi düşünmüyorsanız da, okursunuz dizi hakkında bir fikriniz olur falan filan ama bence izleyin 😉

Fragman BURADA.


Diziyi neresinden övmeye başlasam diye düşünürken beğenmediğim iki kısmından bahsetmek istiyorum. Oyuncuların verdiği tepkiler çok da gerçekçi olmamakla birlikte biraz abartıydı, bunu biraz da alışık olmamalarına bağlıyorum ki böyle bir dizi ilk defa yapılıyor ülkemizde. Belki de buna takılma nedenim son zamanlarda baya kaliteli, ingiliz dizileri ve fantastik filmleri. Oralar kendini aşmış artık baya gerçekçi oynadıklarından kıyaslarsam bu dizinin oyunculuğu herhalde düşük gelir bana.

Bir de direkt olarak konunun ben ne yapacağım, her şey kötü oldu, isyanım var gibi Türk dizi klişelerine azcık da olsa yanaşması oldu. Ulan görünmez olmuşsun ne isyan ediyorsun vallahi ben isyan etmeden birkaç hafta eğlenir takılırdım, orayı çok çabuk geçiştirdiler.

Şimdi de övme kısmı; ilk olarak birinci bölüm başlangıç sahnesi, bir aksiyonla başlayıp sonra da, durun size hikayemi baştan anlatayım, diyor ya orada işte dedim iyi başladı dizi. Sonrasında görsellik falan iyi kullanılmış bir şekilde başlıyor hikaye 'bizim dünyamız sizinkinden farklı' falan diye. Çekim kalitesi aynaların ve renklerin kullanımı gerçekten de beni hayran bıraktı kendine baya uğraşılmış.

Hayal gücü muhteşem yazar Onur Ünlü'ye alkışlıyorum, zaten leyla ile mecnun hayranları kesin diziyi kaçırmayacak. Reklamı bile ikinci bölümde öyle bir yerleştirmişler ki, normal dizi sahnelerinden daha çok reklam bölümünde güldüm.

Bu arada fantastik öğelere biraz hakim olduğumdan, 100 küsür Doctor Who izledikten sonra 3. bölümdeki ayna sahnesinin zamanda yolculukla ilgili olduğu detayını fark ettim ki, aynanın içine bir kaç saniye girildiğinde bile sanırım geçmişte haftalar, aylar bile geçmiş olabiliyor bu da ilerideki bölümlerle kullanılacaktır diye düşünüyorum. 

Son olarak sanırım dizinin başlangıç sahnesi finale bağlanacak ki, öyle olsa güzel olur çünkü dizilerde bir sezon planı yapılıyorsa daha tutarlı ve zekice oluyor ki ben bunu çok isterim. Her yayınlanan bölüm olduğunda izler izlemez buralara yorumumu yazacağım, benimle birlikte takip edecek olan var mı?

Yorumlar

 1. Bu akşam bu diziye ayarladım kendimi..Merak ettirdin o kadar izlemeden olmazdı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben sevdim çizgi roman filmleri tadında, birde farklı bir şey, beğeneceğinizi düşünüyorum =D

   Sil
 2. bilemiyorum bu Türk dizilerinin vakit kaybı olduğunu düşünüyorum. Özellikle sbsv gibi güzel bir konulu diziyi mahfettiklerinden beri fantastik konulu olanlara da beklentiyle başlayıp hayal kırıklığı ile yarım bırakmaya niyetli değilim. İyi izlemeler sana (okuyucu el sallıyor)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence bu şans verilmesi gerekilen bir dizi zaten bölüm 15 dk, sbsv hakkında aynı fikirdeyim baya ergen dizisi oldu o =D

   Sil
 3. Şimdi başlıyorum, Onur Ünlü'nün işi olduğu için beklentim yüksek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimde öyleydi, beklentinin karşıladı sonuçta risk alıp güzel bir şey ortaya koydu.

   Sil
 4. Anonim5/18/2017

  Yutupta görmüştüm fragmanını. Yorumlarınızı okuyunca bir izleme isteği geldi :)
  Fırsat bulur bulmaz, yayınlanan bölümleri izleyeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha, beğendiğim bir şeyi ovmeden başkalarına izletmeye çalışmadan duramıyorum, umarım siz değerli begenirsiniz diziyi 😁

   Sil
 5. Manyak bir şey olduğundan hiç şüphem yok. Onur Ünlü çok kaliteli işlere imza atan birisi. Muhtemelen yakınlarda izleyeceğim. Böyle dizilerin devam etmesi gerekiyor. Günümüzün TV dizilerinin sonucu belli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı fikirdeyim bende. TV dizilerine artık ne desem bilemiyorum =D

   Sil

Yorum Gönder