Truman Show | İZLE-MEDİYSEN ŞANSLISIN!


Merhaba, ben bu filmin yorumunu yazdığımı sanıyordum, yazmamışım. Neyse şuan şu güzel filmin incelemesini yazıyorum izleyecek film arayanlara da ilaç gibi geleceğine eminim. 

Jim Carey komedi filmlerine bayılıyorum. Maske olsun, Aman tanrım, Bay Evet, Yalancı Yalancı vs. her filmini, her izlediğimde gülerim. Fakat bu filmde gülmekle birlikte hayatın gerçekliğini sorgulatan bir konu işlemişler. İlk olarak filmin konusundan sonra düşüncelerimden bahsedeceğim.Kategori: Komedi, Dram.
Konusu: Truman doğduğundan beri bir Tv programında hayatı boyunca günün 24 saati canlı bir program olarak yaşadıkları yayınlanan ve bundan haberi olmayan bir adamdır. Hayatı bir adada geçen Truman'ın hayatındaki herkes oyuncudur ve bir zamandan sonra  Truman bunun farkına varmaya başlar...

Benim küçüklüğümden beri düşündüğüm bir konudur bu. Hep ilgimi çekmiştir hayatın gerçekliğini konu alan dizi/filmler. Westworld olsun, Matrix, 13.kat ve bunlar gibi filmler. Nedenini bilmiyorum, mesela şu sözün üzerine bile saatlerce düşünmüştüm: ''California diye bir yere gitmediysen oranın var olduğunu nasıl bilebilirsin.'' hiçbir zaman yüzde yüz emin olamazsın. Filmi gerçekten çok sevdim. Kullanılan müzikler olsun örneğin türk marşı, oyunculuk olsun zaten Jim Carey ve bununla birlikte seneryo ve teoriler konusundaki içi doluluğu olsun, kesinlikle mükemmel. İzlemediyseniz çok şanslısınız. Hafızamı silip tekrar izlemek isterdim. Bir dakika güzel konuymuş herkes hafızasını silip tekrar izlemek istediği film ve dizileri yorum olarak yazsın bakalım 😅

Yorumlar

 1. Jim Carrey filmlerde garip ve komik hareketleriyle biliniyor sanırım. Hiçbir filmini baştan sona izlemedim ama filmlerinden kısa kesitlere baktım. Hoşuma gitmişti. Çünkü nerede garip ve saçma bir rol varsa orada Jim Carrey yer alıyordu. Elimdekileri bitirdikten sonra filmlerini izleyebilirim aslında. Bahsettiğin film aklımda bulunsun. Şimdi geleyim senin sorunun cevabına, Forrest Gump filmini, The Mentalist ve Fringe dizilerini izlemek isterdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle Jim Careyi ilk fırsatta izleyin derim ben. Forrest gump süper dizilere de bakicam =)

   Sil
 2. Bu filmi bir türlü izleyemedim ya... En kısa zamanda izleyeceğim.

  YanıtlaSil
 3. Ben de çok beğenmiştim filmi. Jim Carey müthiş oynamış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her oynadığı filmde oyunculuğun hakkını veriyor, çok fazla böyle oyuncu yok =)

   Sil
 4. Ay bende izlemiştim çok etkileyiciydi insanı hapsetmişler ya resmen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde evrene hapsedilmiş değil miyiz zaten?

   Sil
 5. Yeni nesil bbg=truman sov

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten medya eleştirisi de içeriyor film, umarım gelecek bu kadar acımasız olmaz :/

   Sil
 6. Jim Carey'in bir de Majestic'ini severim, tuhaf yüz hareketi yaptıklarını sevmiyorum. Ama bu filmi tekrar tekrar izledim. Sonra Yaşamın Renkleri, Esaretin Bedeli, Çikolata, Amelie, Benden Bu Kadar, Ölü Ozanlar Derneği, Şahane Hayat diğer tekrar tekrar izlediğim filmlerden.

  YanıtlaSil
 7. çook güzel bir filmdi. Tekrar izleyesim geldi...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder