NEFRETLİK: FAN OLMAK!


Merhaba, ben buraların en genç bloggerı. Yine kafama takılan hatta nefret ettiğim bir konu hakkında bir kaç kelime edip rahatlamak istiyorum.

Bilirsiniz Twitter vb. yerlerde çokça fan sayfaları veya kişisel sayfa olmasına rağmen ünlü birinin fotoğraflarının dolu olduğu profiller var. Bunu çoğunlukla kızlarda görüyorum, önceleri yabancı şarkı grupları, sonraları kore sevdalıları ve devamında da dizi karakterlerine ölesiye bağlanan insanlara rastlamaya başladım. Bu insanlar acayip fanatik, söz söyletmiyorlar hayran oldukları kişiye.

Hatta şunu da eklemeden geçemeyeceğim, hayran oldukları dizi karakterlerine bakarsanız, kadını sahiplenen, ''Ben tehlikeliyim kızım, bana bulaşma.''diyen kaba sert erkekler. Vallahi aklım almıyor bu psikolojiyi.

Tamam, benim de hayran olduğum bazı film, dizi oyuncuları, şarkıcılar, sporcular falan var ama hiçbir zaman saatlerimi/günlerimi onlara ayıracak kadar delirmedim. Bunda hiçbir anlam göremiyorum. Kendilerini hayatta nereye koyuyorlar anlamıyorum, oldukları yere öylesine bağlılar ki sanki hayat amaçları bu ve bunun için yaratılmışlar gibi çabalıyorlar hatta sanırım kendilerine zirve nokta olarak birinin en büyük hayranı olmayı görüyorlar. Gerçekten ne kadar uğraşsam da anlayamıyorum. O yüzden nefret ediyorum.

- Hep blogda sevdiğim şeylerden vs. bahsediyordum artık nefret ettiklerimi de eklemeyi düşünüyorum. Sizin görüşleriniz nedir bahsettiğim konu ve konsept hakkında.

Yorumlar

 1. Üzülerek söylüyorum ki, bana diyecek bir şey bırakmamışsın. İçimi dökmüşsün resmen. Gidiyorum ben. =D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha 😂 çok sevindim milyonların sesi olmak için buradayım 😉😎

   Sil
 2. Ergen kafasi (kafasizligi) işte. Yapacak bir sey yok. Boşluktan kaynaklanan, gelip geçici bir durum aslında. bi dönem sonra onlarda aynı şeyleri düşünecekler. Tabii hastalık boyutuna ulaşmadan kendi içlerinde halledebilirseler 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki öyle, beni çok rahatsız eden bir durum, keşke zamanlarını boşa harcamasalar =)

   Sil
  2. Keşke ama yasamadan ogrenilmiyor :) o nedenle hic gormeyeceksin, yoksa kufurbaz bile olursun 😄

   Sil
 3. gelip geçici şeyler diyelim esas biraz yaş ilerleyip hayat mücadelesine girdiklerinde çokta hayranlık kalmıyor ama iş hastalık boyutundaysa ona birşey diyemem işte o zaman psikoloji girer işin içine:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malaesef baya hastalıklı boyut, mesela Justin bibırla evlenme hayalleri kuran 14 yaşındaki kızlar :/

   Sil
 4. Anonim6/03/2017

  Benim de asla anlam veremediğim bir durum bu. Sevdiğim, takip ettiğim insanlar oldu ama böylesine delice bir psikolojiye bürünmedim hiç. Bana da çok manyakça geliyor açıkçası.

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar blog aleminin en genç blogerı,
  Klasik ergen davranışları diyorum ben buna boşluktan, çoğuda özentiden yapılan davranışlar. Hele bir hayata atılsınlar o zaman görürler dünya kaç bucakmış :D
  Bana da beklerim belki ilgini çeken bişeyler rastlarsın bloğumda :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder