DOCTOR WHO 3. VE 4. SEZON | TANNENT'A VEDA!


Selam, Doctor Who izlemeye devam ediyoruz çünkü bu dizi izlenmez mi bee. Neden 3. ve 4. sezonu birlikte yazıyorsun diye soracak olursanız, ben kendimi kaptırıp şuan 7. sezonu izliyorum. İzlemeden duramıyorum.

Bu iki sezon benim Doctor Who dizisine aşık olamamı sağladı. Yaratıcı hayal gücü ve seneryosuyla artık vazgeçilmezim. Hiç beklenmedik ters köşeler, uzaylılar falan baya düşünülmüş gerçekten.

Gelenin gideni aratmadığı bu dizide bir kaç bölüm alışma sürecinden sonra eskiyi unutup yeniyi kabulleniyor ve seviyorsun. İlk doktoru şuan unuttum benim için doktor David Tannent. Rose da gitmişti ama yeni gelen companionlar yani Doktorun yanına aldığı kişiler kendini çok sevdirdi bana Jack Harkness, Martha, Dona olsun hepsinin kendine has özellikleri çok iyiydi, yine hepsine veda etmemize üzülsem de yeni gelenleri de seveceğime inanıyorum.


Arada komedi bazen korku bazen de macera olan bu dizinin müzikleri gerçekten çok güzel, ayrıca sezon finalleri hep muhteşem. 3. sezonda en sevdiğim bölüm Doktorun insan olduğu (John Smith olduğu) harika 2 bölümdü. 4. sezonda da finali saymazsak Midnight bölümüne bayıldım bölüm boyunca tek bir odada olup sürükleyici olması tam bir başarı.

Ve David Tannent'a veda ettik, artık Matt Smith var. Gerçekten de çok alışmıştım, aklımda hep Doctor Who denince Tannent olacak, ama dediğim gibi bu dizide gelen gideni aratmıyor... Güldüren, felsefe yapan, hayal gücünü geliştiren, ağlatan, mutlu eden bu diziyi izlemeye devam.

Yorumlar

Yorum Gönder