NEFRET EDİYORUM | KARIŞIK Bİ'ŞEYLER! (no mizah/ no antidepresan)


Merhaba, nasıl gidiyor? Bende yine ortalama, alıştım artık. Ne desem, olmaz. Bugün eğlenceli, yada eleştiri yazmayacağım bugün biraz nefret kusmak istiyorum, kendimce haklı sebeplerimden ötürü, biraz da boşalmak işte.

Nereden başlasamm, uzun zamandır Facebook sitesine girmiyorum orası sarmıyor beni.Girdim bugün, iki arkadaşlık isteği bir mesaj falan, bir de paylaşımlara bakayım dedim ve orayı uzaylıların ele geçirdiği kanaatine vardım. Ne oluyor dedim ya, ne saçma şeyler bunlar, 'Yoruma nokta koy seni anlatayım, gidip paylaşımlarını beğeneyim, tipini yargılayayım, ben bad boy'um, sigara dumanı olmuş hayatım, sen gittin ya daha gelme, hayat bana vurmuş, dünya dönse ne yazar' falan filan. Yazarken bile içim karardı şuan. Umut falan kalmadı gelecekten. Kusmak istedim...

Derin bir nefes alıp devam ediyorum... Ayılardan da nefret ediyorum. HAYIR ormandakilerden değil şehirdekilerden, 'Bilader şekilsin, ne ayak, elini kolunu indir, götürdün mü yengeyi, iyisin iyi, o maç kaç kaç be, nargileyi yenile karşim, hop yavru, benimsin, bana takıl hayatını yaşa.' bu ayılara ne denir daha başka. senin de miden bulandı dimi.

Peki ya ağır abiler, delikanlılar beeee, adamlar değil mi? vurdu mu oturturlar. Sen bana mı yan baktın diye, ağzından jilet tükürür, tespihle akrobatik hareketler yaparlar. 'Kadın dediğin evde oturacak, çocuğa bakacak, öyle kıçı başı açık gezemez, erkeklere bakamaz, ben erkeğim bakarım kadınlara' şuraya bir not: 'Hamile kadın evden çıkmasın' diyen milletvekili bakanlar vardı, takım elbiselisi de oluyor ayıların.

Devam etmek zor. Şiddet! Baskı! ne desem Empati yoksunluğu! ne istersen var güzel ülkemin pek de güzel olmayan insanlarında. Eşcinseli onaylamayan, ki sen kimsin kii!!! Başka dine, inanışa saygı duymayan! Şiddet kullanarak olayı çözmeye çalışan! Erkeği kadından üstün gören! Çocuğu döven! Anlatılanları sorgulayamayan, sorgulayana da engel olmaya çalışan! Herkesten NEFRET EDİYORUM.

Yani hep iyimser olamıyorum maalesef, bazen ülkeyi sen mi kurtaracaksın diyenlere ben demeye cesaret edemiyorum, kurtarma isteği kaldı mı içimde onu da bilmiyorum. Bazen değmez ya diyorum, nefesini harcama, bırak şu klavyede yazmayı, böyle insanlar hep olacak, nefret edeceksin evet! ama başka ne yapabilirsin...

Yorumlar

 1. bence facebook listenin temizlik zamanı gelmiş :) dediğin şeylerle hiç karşılaşmıyorum ben şahsen ama yine de fCbooku sevmiyorum tabi o ayrı.
  bende genelde hocalarım, üni arkadaşlarım falan var. hoşuma gitmeyeni siliyorum akraba bile olsa.
  facebook kullanmamak bir eksiklik mi, hayır. aksine, sinir sistemini korumak için uzak durulmalı bence. hep nefret, terör, vahşet... gazetelerin 3.sayfalarının sanaldaki karşılığı facebook.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Facebook aslında son damla oldu, silsen Dr onları onlar hala var bu dünyada çok kalitesiz olan insanlar günden güne artıyor...

   Sil
 2. Karşılaştığın olumsuz şeylere üzüldüm. Şu yazıyı okuyunca bir kez daha ülkemin insanlarına ne oldu diye sordum kendime. Eskiden daha ılımlıydık, şimdi her şeye şüpheyle yaklaşan, empati yoksunu insanlar olmaya başladık :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten düzgün cümle kuran, saygılı , dürüst insanlara ne oldu ben de çok merak ediyorum...

   Sil
 3. Şimdi sana desem ki hiçbirini değiştiremezsin boş ver, bu yanlış olur. Yaşayıp görmen, çabalayıp belki değişebilecekler için umut etmen lazım. Nefret değil de acımak, bazen üzülmek ama en çok da anlamaya çalışmak lazım. Onlar bazen unutsalar da sen unutma, onlar sadece insan.
  Sen öyle olmadığına göre, bir kişi kalsan bile umut var demektir. Belki zamanla senin gibi düşünenlerle de karşılaştıkça yalnız olmadığını anlayacaksın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi li yanlız değiliz ama çok azınlık kaldı kaliteli denilebilecek insan sayısı. Okuyan araştıran saygı duyan.

   Sil
 4. heey bak son yazımdasıın :) bir dee ben de bugün nefretle ilgili bir öykü yazcaktım tesadüf olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Deep, öykünün bekliyor olacağım =D

   Sil

Yorum Gönder