Hızlı ve Öfkeli 8 | AKSİYON | YORUM | İNCELEME!


Merhaba, sinemasız geçen iki haftadan sonra gitmek istediğim bir filmi sinemada bulamayıp bu filme bilet aldım. Aslında izlemek istediğim film Müfit Can Saçıntı'nın ''Yaşamak Güzel Şey'' filmiydi, fakat para kazanma amaçlı üç salona bu filmi koyup o filmi yer ayırmamak mantıklıydı, belki de kapitalist sistemin içinde bulunan bu sektör, kapitalizmi eleştiren bir filmi yayınlamak istemedi! Neyseee...

Seriye hiç hakim olmamakla birlikte, aksiyon filmi seven biri değilim ama eğlenceli ve hoşuma giden bir film izledim, belki de beğenmemin sebebi hiç beklentim olmamasıydı. 

Açıkçası biraz da klişe buldum, arkada patlama olurken son anda atlayarak kurtulan baş rol, yüzlerce insana karşı küçük bir çete ve binlerce kurşuna rağmen bir sıyrık bile almayan yakışıklı, kaslı insanlarla dolu takım!


Yani bu film bir kaç yıl sonra babalarımızın yemek sonrası tv' de izleyecek kanal ararken yarım saat reklamın olduğu kalitesiz bir kanalda denk gelip takılı kalacağı bir film olacak.

Filmi genel olarak düşünürsek alman gereken bir mesaj yok fakat komik ve güzel diyalogların olduğu, içinde eğlenceli, aksiyonlu sahnelerin bulunduğu heyecanlandıran bir film. Sinemada olması gereken filmlerden. Filme puanım 6.

Insatagram'dan bana ulaşabilirsiniz: @Omerstt

Genel bilgiler!

Yönetmen:  F. Gary Gray
Yazar:  Chris Morgan
Oyuncular:  Vin Diesel, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris Bridges, Eva Mendes, Lucas Black, Kurt Russell, Charlize Theron ve Jason Statham

Küba'da çekilen ilk Hollywood filmi.

Yorumlar

 1. Ben tüm seriyi severek bayılarak takip ettim çokta severim. Hızlı ve öfkelinin daha önceki bütün filmlerinde de aynı mantık var sahneler gerçek üstü. Gerçekle örtüştürmeyi seçmiyorlar onun yerine imkansız bile olsa seyir zevki yaşatma çabası hakim. Hiçbir filmini kaçırmadığım jason'ın bu filmde iyi adam rolü üstlenecek olmasıda gitmek için beni sabırsızlandırıyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Jason'un gerçektende aksiyon sahneleri süper bayilacaksiniz 😁

   Sil
 2. Kapitalist sistem eleştiri falan takar mı, paraya bakar. Her işin bir etiği ve raconu var, salonlara tüm izleyici profillerini kapsayacak çeşit film diyeceğim hiç inandırıcı olmayacak. Güzel iş yerini bulur. Spoilerden ötürü filmlerin suyunu çıkaran 3. 5. versiyonu olayının seride de olduğunu öğrenmiş oldum. Ama bu çıkarım da yeni değil zaten. Sonuçta futuristik işler..

  YanıtlaSil
 3. Bir filmde illa bir mesaj almanız gerekmez bazen oyuncuların duyguları onların kaliteli prodüksiyon ve emekleri bile sizi mest etmeye yeterdir. Sizi yeni keşfettim takibe aldım iyi günler.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder