Hayatı Ciddiye Almalı Mıyım? | SORUYORUM!


Yeniden merhaba, son zamanlarda daha çok sohbet tarzı yazılara yöneldim böyle olması iyi mi oldu bilmiyorum ama artık çok aman aman bayıldığım film veya kitaplar olmadıkça yorumlarını yazmıyorum.

Bugünkü konu aslında uzun zamandır dert yandığım bir konu. Ben aslında ne kadar stresli ve sorumluluklarını unutmayan bir insan olsam da (kendime göre) başkaları tarafından sorumsuz rahat bir insan olarak görünüyorum ki çokça tepkiler alıyorum.Arada yaşımı savunma amaçlı söylesem de bunu bahane olarak anlıyorlar. Bazen de 'ya yarın olmazsa felsefesiyle hareket ediyorum' desem de 'ama hep yarın oluyor' diyip lafı koyuyorlar... Big Lebrovski filmini izlediyseniz o da çok rahat ve sorumsuz denilebilecek bir adamdır ve bir gün evine girip onu dövüyorlar hiç bir şey demiyor, biri halısına işeyeceği zaman 'no man...' falan diyor. Birileri sorumsuzsun falan dediğinde de siyah güneş gözlüğünü takıp duymamazlıktan falan geliyor...

Tamam ben de pek fazla ciddiye almıyorum, gülüyorum eğleniyorum, iş ciddileşince ortamdan uzaklaşıyor veya konuyu değiştiriyorum, kötü anılardan bahsetmiyorum, canım bir şey istediğinde az param var diye almamazlık etmiyor arkadaşlarım borç istediğinde de çok zor durumda olmadıkça vermemezlik etmiyorum bununla birlikte saçma sapan konuları kafaya takmıyor üzerine günlerce üzülmüyorum 'siktir et' de demiyorum tabi hatalarımdan ders çıkarırken bazen de yine olsa yine yapardım diyorum, mutlu olmaya, mutlu etmeye bakıyorum bazen sadece iki arkadaşım gülsün diye duyduğum fıkraları ezberlemeye çalışıyor bazen de maymunluklar yapıyorum....Peki ya sen hiç mi... Ya sen... Sen... evet sorumsuzum. Hahaah BKM skeci gibi oldu. Neyse işte ya, ne yapmalıyım. Siz hayatı ne kadar ciddiye alıyorsunuz? Hayat ciddiye alınmalı mı?


''Fazla ciddiye almayın bu hayatı, nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.'' Necip Fazıl Kısakürek

Yorumlar

 1. Şimdi şuraya 'amaan takmayıver canım ne ciddiliği' gibi bir çiçek çocuk yorumu yapmak isterdim ama cık, olmadı. Valla bu hayatta ne yapıyorsan onu alıyorsun, ciddiye alırsan ciddiye alınırsın bunu bilir bunu derim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle galiba ciddiye almadığını ortamlarda bir süre sonra ciddiye alinmadigim oluyor. Fakat bazılarının ciddi olmaması lazım gerçekten =D ciddi olmak için doğmamış olabilirim :)

   Sil
 2. İçinden canlı çıkamayacağımız için ciddiye almalıyız aslında.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında dini açıdan düşünürsek haklısınız. Tabi kendi bakış açımız, yaşadığımız bölge ve inanış biçimimiz bu yönde olduğundan.

   Sil
 3. Anonim4/06/2017

  Aaa sen manyak mısın? Böyle devam. Ben ciddiye aldım da ne oldu sinir stres sahibi bir insan oldum şu genç yaşımda. Valla hiç gerek yok ciddiyete içinden geldiği gibi yarın hiç gelmeyecekmiş gibi yaşamaya devam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oh be sonunda beklediğim bir yorum geldi, gerçekten bu yoruma ihtiyacım vardı, aynı kafadayiz =D

   Sil
 4. Bence sadece anını yaşa. Ben ne zaman kendimi geleceği düşünürken bulsam hemen kendimi durduruyorum. Orada dur! Şu an buradasın, diyorum. Bazen yapamıyorum ama çoğu zaman işe yarıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de arada deniyorum güzel yöntem, geleceği düşünüp anı yaşayamıyoruz falan.

   Sil

Yorum Gönder