Hayalperest Üşengeç | SONRA...


Merhaba, herhalde bayaa merhaba oldu, daha çok da olacak gibi. Yeni yayına tıkladıktan sonra merhabayı yazıp sonra ne yazacağıma karar veriyorum. Böylece artık düşünüp yapmama işini bir kenara bırakmış oluyorum. Nedir bu düşünüp yapmamak? Dur anlatayım.

Ben hep o müdürün odasına ''ben kapıyı çalacağım sen gir konuş.'' diyen kişiydim veya ''Böyle şöyle yapsan iyi olur'' diyip yapmayandım. ya da '' Ben daha güzel yaparım'' diyip şaşırtıcı fikirler ortaya atıp onun uçmasını bekler on dakika sonra unuturdum.

Hep böyle geçti günler, üşengeçliğin de payı büyük tabii, motivasyon eksikliği falan. Başka sebebi yok. ''Artık buna bir dur demenin zamanı geldi!'' de diyemiyorum. Hayalperest olmanında payı büyük günde bir saatten fazla yürüyorum ve bazen müziği kapatıp yol boyunca düşünüyorum bazen hafif gülüyor bazen hüzünleniyorum, plan yapmıyor, hayal ediyorum. Ne yapacağımı değil, ne hissedeceğimi önemsiyorum. Çok hayal kurup az şey geçiriyorum hayatıma.

Bazen çok konuşup hiç bir şey anlatmamak gibi düşünüyorum. Bağırırken ses çıkarmamak, bakarken görmemek gibi.

Uçuk hayaller kuruyorum bazen, kafamı bir kaldırıyorum öğretmen ders anlatıyor, dalamıyorum da geri hayallere, alarmla tatlı rüyanın bölünüp devam etmemesi gibi. Bazen vayy beee! ne senaryo yazdım be, şu filmlere bin basar diyorum, on dakikaya hatırlamıyor, yirmi dakikaya başkasını kuruyorum aklımda.Bu dünyayı hayalperestler kurtaracak aslında. Dünya'ya geniş açıdan bakanlar, sorgulayan, araştıranlar. Biz kurtaramayacaksak kim kurtaracak bu dünyayı? Politikacılar mı, hadi canım. Süper kahramanlar mı, yok artık. Ayağa kalksak bir adım atsak biz kurtaracağız bu dünyayı. Biz insanız yahu, şuralıdan buralıdan, şundan bundan önce insanız biz. Neyse ben az da olsa attım adımımı. Şu yazıyı da yazmış oldum. Bitmedi az daha üşenmesem kalkıp kurtaracağım dünyayı, ama şu dizinin şu sezonu bitsin, şu hamburgeri yeyip şunun şarkılarını dinleyip şunun oynadığı sekiz serilik filmi izleyeyim sonra...

Yorumlar

 1. Karikatüre bayıldım:) Hayalperest olmak güzel. Hayal kurmadan gerçekleştiremeyiz. Yalnız tabii bir adım da atmalı:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle maalesef şuan her şey hayal aşamasında =D

   Sil
 2. Anonim4/21/2017

  Hayalperest olmak güzel bir şey elbette fakat çok da abartmamak gerek diye düşünüyorum. Gerçekçi olmanın ve gerçekler üzerine planlar yapmanın gerekeceği zamanlarda hayalperest insanların işi zorlaşıyor. Tabi yakındığın gibi hayalleri gerçekleştirme kısmı da zorlaşıyor.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder