Gerildim: Hayat (Life) | Farklı bir bilim kurgu!


Kategori: Gerilim, Bilim Kurgu.

Konusu: 6 astronot bir uzay aracında, Mars'tan alınan bir örnekteki yaşam formunu araştırıyor ve bu araştırdıkları yaşam formu tahmin ettiklerinden çok daha farklı çıkıyor.

Fragman burada.


Filmin öncelikle beğenmediğim yönlerinden bahsetmek istiyorum, ki çok fazla beğenmediğim yönü yok, genel olarak beğendim. Filmin tonunun hep karanlık olup sadece uzay gemisinin içinde ve çevresinde geçmesi bunun yanında da bazen filmin durağanlaşması beğenmediğim yönleriydi.

Bazen klişe olan konulara yönelse de hiç de klişe olmayan bir sonla bitti. Beklenmedik bir son diyebiliriz ki bu son beni tatmin etti. 


Uzay yaşam formuna farklı bir bakış açısıyla bakmaları çok anlamlıydı. Tahmin ettiğimiz gibi bir uzaylı değil de tek hücreli her yeri kas, göz ve aynı zamanda beyin olan bu yaşam formu, biraz da hayvansı bir türdü. Eminim uzayda böyle yaşam formları da vardır, insana benzeyecek değiller ya. Uzayda bakteri de yaşıyorsa, yaşam vardır demektir.

Genel olarak beğendim dediğim gibi, filmde gerilim iyi kullanılmıştı bazı sahnelerde kalbimin atışını baya hissediyordum. Yani sinemada izlemeye değecek bir filmdi. 

Yorumlar

 1. Anonim4/03/2017

  Ben de benzer yorumlar yapmıştım filmle ilgili.
  Sondaki beklenmedik final de hoş oldu izleyenler için değil mi?

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki, iyi bitseydi çok sıradan olurdu. :)

   Sil
 2. Anonim4/06/2017

  Bu filmi baştan sona arkadaşım anlattığı için izleyesim gelmiyor ama bir yandan da merak ediyorum. Belki açıp bakarım denk geldiğimde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hm anlatması iyi olmamış ama yinede zevk alacağınıza gerileceginize eminim çünkü görsel olarak da geren bir film.

   Sil
 3. Türünün hakkını verip gerilimi yaşatan bir film olmuş demek ki... Şaka gibi gelecek ama film trafiğinin yoğunluğundan Hayat filmini izlemeyi unutmuştum :) Güzel bir hatırlatma oldu teşekkür ediyorum :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder