DOCTOR WHO 2. SEZON | DAVİD TENNANT | OHA!


Doctor Who şu ana kadar izlediğim en zengin içerikli bunun yanında şaşırtıcı, komik, duygusal olan hep de ara ara açıp izleyeceğim, arkadaşlarıma izlettireceğim bölümlerle muhteşem bir dizi olduğunu bana kanıtladı.

Bu sezonda evrenin geleceği, uzaylı kurt adam, insan robotlar, canlanan resimler, şeytan, paralel evrenler falan filan beni iyice coşturdu, oha falan dedim yani, bu diziyi izlemeyip çok da uzaktan bakarak küçümsemişim ya.

Bana göre ilk de diziye göre dokuzuncu doktora alışmış olarak, onuncu doktorla karşılaşınca hop dedim tam alışmıştım falan ama bir kaç bölümde önceki doktoru unuttuğumu fark ettim, öyle güzel oynamış ki David Tennant beni önce doktor olduğuna ikna etti üzerine de çok şey ekledi.

(Rose çok güzel)
En sevdiğim bölüm ilk sezon Father's Day iken bu sezon The Satan Pit oldu, evrenden önce yaşamış olan şeytanla karşılaşıp, din, inanç gibi konuların üzerine sorgulattığı için bu bölüme bayıldım. Doomsday bölümünü de unutmamak lazım Rose karakterine ne vedaydı ama çok duygusal bölümdü.

Dalek, Siberman gibi kötü karakterleri ve kötü efektleri ciddiye almazken önemli karakterler oluşturdukları, güzel hikayeler yazdıkları için ve bunun yanında çok güzel oynadıkları için dizinin eleştireceğim bir yanı kalmıyor dizinin. Bu diziyi yazanlarda gerçekten muhteşem bir hayal gücü olduğunu düşünüyorum umarım böyle devam eder.

Diziyi izlemeye devam ediyorum, çok süper bölümler var şuan kendimi kaptırıp üç günde bir sezon falan bitiriyorum. Her sezon için ayrı yazılar yazacağım... Bazen diyorum bölüm bölüm yaz da sonra yok artık diyorum, keşke bölüm bölüm yazan olsa da okusam.

Yorumlar

 1. David Tennant yeni seride favori doktorum. 12. doktor da iyidir. Sen iyisi mi yeni sezona yetiş :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu hızla yetişirim herhalde ama bir yandan da her bölümün tadını çıkarasım var, şuan 5. sezondan biraz bölüm izledim Matt Smith de güzel ama Tennant kadar değil =)

   Sil
 2. çok merak ettim yazın izlenecekler listeme ekledim....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günde 3 bölüm falan garanti izlenir =D

   Sil

Yorum Gönder