BU NE HIZ! | NASIL GEÇTİ HABERSİZ...


-Nasıl geçti habersiz, o güzelim yıllarım.- diye başlamayacağım tabi yazıya kaç yıl oldu ki, neye eski diyeceğim üç dört yıl önceye mi? -Bizim zamanımızda zaman mı vardı evladım.- gibi klişelere hiç girmeyeceğim. Bugün ben bir kaç tespit bir kaç karikatür koyup gideceğim...Zaman hızlandı diyorlar doğru mu? Bazıları şaşkın, ne ara 2017 oldu diye şaşırıyor. Bazıları daha dün gibiydi diyor yaşananlar. Peki ne oldu bu zamana, nereye koşuyor, neden koşuyor böyle? 

Ben yaşıtlarımdan farklı olarak müzik zevkim biraz karışıktır Türk sanat müziği çok severim ve dikkat ettim de önceden şarkıcılar, bir kelimeyi 15 saniyede çıkarırken (her saniyesinden zevk alarak.) şu anda 5 saniyede on cümle kuruyor şarkıcılar. (RAP falan.)

Dizilere baksak, birinci bölümde bir kişi birini seviyor falan, ikinci bölümde kadın hamile, üçüncü bölümde ayrılıyorlar, dördüncü bölümde kız aslında başkasından hamileymiş! ne oluyor lan. Hatırlarım Leyla ile Mecnun dizisinde mecnun Leyla'yla 12.bölüm sarılmıştı, sevdiğini söyleyebilmişti.

Yarışmalar desen zamana karşı, ekranda koskoca 10'dan geriye sayılıyor falan gerilim. Koşuşturuyor yarışmacılar oradan oraya -At gibi-

İnsanlar uyumayı vakit kaybı olarak görmeye bile başladı, ben dahil. Bu hızlı hayat içerisinde daha az uyuyup sağlıklarından oluyorlar... Yine hatırlarım 9 yaşımda falan okuldan eve gelir yemek yerdim dışarıda saatlerce oyun oynardım, eve girer çıkardım falan ezan okunurdu, hava kararırdı yemek yerdim tv izlerdim uyurdum, şimdi eve geliyorum yemek, bilgisayar uyku, hem de aceleyle falan.Hep ay sonunu, gün sonunu bekliyoruz, hep de geliyorlar bekletmiyorlar pek. Ben de bazen şu da oluyor zaman öğle vaktine kadar yavaş öyle vaktinden sonra hızlı geçiyor çok ilginç. Şu zamanı da bir sevemedim gitti bu arada. Yanlış zamanda gelmişim dünyaya. Hangi zaman benim zamanımdı ki, şu s*çtığım dünyanın her zamanında illa bir bokluklar olmuş. Şu dönemde bok!

Yorumlar

 1. Türk sanat müziğini ben de çok severim, ilk baştaki Nasıl Geçti Habersiz O Güzelim Yıllarım dahil..ne hoş şarkıdır. Bu zamanı ben de hiç sevmiyorum, mümkün değil sevmek diziler konusundaki eleştirinde de haklısın ben de ağlaklıklarından şikayetçiyim bir de, ağlayanlar, kendini yerlere atanlar, elinde tekerlekli sandalye felçi çocuğunu gezdirenler, kötü üvey ana baba elinde acı çeken çocuklar ay mazoşist değilim ben yeter bu kadar acı istemiyorum....:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben gülüyorum artık o dizileri görünce yahu dünyada herkes mı yetim psikopat mafya ne oluyor ya falan diyorum =D

   Sil
 2. Zamanın bereketi azaldı artık ahir zamanda yaşıyoruz. :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, bu zamanda ne zor yaşam.

   Sil
 3. Eskiden zaman fazlasıyla yetiyordu çünkü teknolojiye esir olmamıştık.Bundan sonra da yavaşlayacağını düşünemiyorum. Koşar adımlarla yaşıyoruz ilerde adam akıllı koşturmaya başlarız artık. Hayatımız kolaylaşacağına daha da düğüm olmaya devam ediyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen de öyle daha da karmaşıklaşıyor...

   Sil
 4. Zaman o kadar hızlı akıp geçiyor ki, yetişmek ne mümkün. Bundan 15 sene önce telefon hayatımızda yoktu, iletişim ne kadar zordu. Şimdi ararken birinin geç açmasına ne kadar sinirleniyoruz :):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen devam öyle insanlar da kosusturmayi seviyor, bir sakın durup anı yaşamak vakit kaybı gibi geliyor :/

   Sil
 5. Resmen zamanı yettiremediği m günler haftalar var bende ne oldu neden bu kadar hızlandı diyorum bu dünya.Yada biz büyüdük koşmaya başladık yada var bu işte bir iş. Eskiden dört gözle hafta sonu olsun diye bekler gün sayardık bak bugün olmuş perşembe bitti yine bir hafta....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten biraz hiç işim olmayıp sıkıldığını zamanları özledim, sıkılmaya vakit bulamıyoruz gerçekten, güneşin yavaş yavaş battığı zamanlar vardı ya :/

   Sil
 6. tam da yazının sonunda dediğin gibi , bu dünyanın mükemmel bir zamanı hiç olmamış ki ama en azından daha iyi zamanları olmuştur di mi ?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder