YAZAMIYOR MUSUN? | BLOGGER OLMAK #2Bu seriye devam etme kararı aldım çünkü yeni başlarken zor edindiğim bilgileri uzun uzun okuduğum yazıları kısaca özetleyip, yeni başlayan arkadaşların bu zorlu süreçten daha kolay geçmelerine yardımcı olmak istiyorum. 

Benden çok teknik bilgi beklemeyin, ben de bilmiyorum sonuçta hazır bir şablonum var ve kodları az çok anlıyorum sadece ingilizceden tükçeye çeviriyorum bazı şeyleri falan filan. Yazıyorum sonra.

Yazmak demişken anlatmak istediğim konu bu. Ben neredeyse iki yıldır yazıyorum. Önce wattpad sitesinde iki üç hikaye ve deneme yazdım sonra bloga geçtim, buranın daha kalıcı olduğunu düşündüm ve kendime tamamen ait bir yerim olsun istedim.

Okumayı seviyorum, uzun ve küçük yazılar beni bayıyor olsa da sevdiğim konulardaki yazılar ne kadar küçük olursa olsun elime büyüteci alır yine okurum. Okumayı sevdiğim konular demişken bulamıyorum. Bulamıyorum derken...

...Herkesin farklı hobileri, sevdiği konular vardır. Ben film izlemeyi, eleştirmeyi, dertlerimi ve ilginç bulduğum şeyleri anlatmayı seviyorum. Ne kadar çok kişi okursa daha fazla yazmak istiyorum ve heyecanlanıyorum. İlkte ne kadar bir para kazanma hevesim olsa da artık kazanmasam da olur havasındayım çünkü kazanmasam da yazacağım, yazmadan duramam artık.

Sen ne yapıyorsun? Hobin nedir? Çizgi roman falan sever misin? ben bayılırım. Spor, futbol? çok aram yok. Peki ya hikaye? Müzik? Oyun? Çizim? Tasarım? İllaki bunlar veya daha farklı konularda bir ilgin vardır. Ya bir düşün diğer insanlardan daha bilgili olduğunu düşündüğün herhangi bir konu var mı?

Haa bul işte onu. Şimdi düşün onu paylaşıyorsun, anlatıyorsun, altına onlarca yorum geliyor, teşekkür ediyorlar anlattığın için, bazıları katılmıyor sana, hayır diyor bence şu konuda haksızsın bu o olmalı, araştırıyorsun haksız olduğun konuları bulup yorum yapan kişi sayesinde yeni bir şey öğreniyorsun. Sana mailler geliyor, blog sayfanızın bizim markamıza uygun olduğunu düşünüyoruz ve reklam vermek istiyoruz, para kazanmaya başlıyorsun, sadece yazıyorsun.Neden olmasın bunlar? Sen bir adım at da olur hepsi. Ben sevdiğim konuları okuyabileceğim bloglar bulmakta zorlanıyorum. Şöyle oturup saatlerce marvel, dc sinematik evrenini anlatan yazılar okumak istiyorum mesela, ya da bi film izledim ve bakıyorum blogunda o filmi yazan biri yok, olsa ne güzel olurdu diyorum içimden acaba diyorum başkaları ne düşünüyor bu film hakkında yorumlarda tartışmak istiyorum.

...Blogda şu aralar çok fazla blog hakkında bilgi veren bloglar var açmayın artık. Ben daha çok bloggerlar hakkında dedikodu yapacak bloglara ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Ne de eğlenceli olurdu ama. Hani şu blog gazetesi gibi, haftanın en iyilerini değerlendirse bazı yazıları gömse bazılarını övse falan.

Hiçbir konuda başkalarından iyi değil misin? Hiç bir şey yazamaz mısın? Bence yazarsın, hadi yazsana ne kaybedersin, bence kazanacaklarının yanında kaybedeceğin zaman kaybedilmesi göze alınacak bir zamandır. Yazmanı bekliyorum, hadi yaz...

Yorumlar

 1. Anonim3/12/2017

  Ben de film ve dizi yazıları okumaya bayılıyorum. Bazenöyle güzel bloglaradebk geliyorum ki üzülüyorumdaha önce keşfetmediğime. Bu sayede onlarca güzel film izleidm, kitap adı not ettim ya da diziye başladım.

  Blogger dünyasını beni bu denli zenginleştirdiği için, "Acaba onun yorumu ne bu konu hakkında" diye düşündüğüm bazı bloggerları bulmama yardımcı olduğu için seviyorum.

  * Bu arada neden o blog gazetesi fikrini sen hayata geçirmiyorsun?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmmmmmmmmm... Aslında bilmem yani, neden olmasın. Ya da bir grup oluşturup on kişilik yazar kadrosu falan olsa. Ne proje ama çok iyi fikir ama uğraşmak gerek. Çalışmalara başlayacağım =D

   Sil
 2. Yeni başlayanlar icin güzel bir konu, sıcağı sıcağına ysadiklarini anlatip yardımcı olman ne güzel;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de mutlu oluyorum yardımcı oldukça, insanların kendilerinin farkına varmasını istiyorum yapabileceklerinin düşünmelerini hayal kurmalarını falan =D

   Sil
 3. Harika, motive edici bir yazı olmuş 😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyle olsun istedim ne kadar çok blogcu olursa bize o kadar çok ekmek =D hahah şaka tabi yardımcı olalım gençlere niyet o =D

   Sil
 4. Dedikodu demeyelim de magazin.:)) Bir ara hafiften gürültü kopmuştu hani. Kim ne demiş diye merak edip takip etmedim desem yalan olur. Bir de bir paylaşımın kopyalanması gibi bir konu vardı o ne oldu sahi?:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hhahah =D neler olmuş neler, çok şey kaçırmışım ben ya :D

   Sil
  2. Bu arada senin sınav nasıldı?

   Sil
  3. Eh işte beklediğimden iyiydi ortalamanın üstü not almışımdır =D

   Sil
 5. tam bir motivasyon yazısı olmuş bu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah yeni başlayanlara motivasyon sağlamıştır =D

   Sil
 6. En çok 'sen bir adım at da olur hepsi' kısmında işte bu dedim. Çok beğendim, dedikodu fikrini ilginç buldum. Hepimize ışık tutsun, teşekkürler.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim ben de beğendiğinize çok sevindim, mutlu oldum =) Umarım yararlı olmuştur :)

   Sil
 7. Çok güzel,motive edici yazmışsın ellerine sağlık.
  Öhö, marvel, dc pek okumuyorum ama çizgi roman ben de severim :')

  YanıtlaSil

Yorum Gönder