YARIN YGS | ANTİDEPRESANSIZ YAZI!


Merhaba, ben yarın YGS sınavına girecek olan ve şuan blog ortamında takılan, çalışsa yapacak belki ama çalışmayan öğrenci.

Diyecek çok şey düşünemiyorum ama anlatmak istiyorum bir şeyler. Nasıl desem, çalışmadım, hazırlanamadım, kafama takmadım. Eve yorgun geldim okuldan, stajdan. Dersleri almadı aklım, anlayamadım.

Zorlamadım da çünkü bir yerden sonra başım ağrımaya başladı. Birde ''ne yapıyosun ki?'' tepkilerini alınca tamamen soğudum bıraktım ders çalışmayı.

Birde yok mu şu ''hayatının sınavı'' moduna girenler falan beni çok sinirlendirdi. Bu hayatının sınavı değil. Yani kardeşim, bu sınav her yıl oluyor. Hayatını etkileyecek psikolojik sorunlar yaratma kendinde. 


Evrene mesaj yollama, dua etme, kurban kesme, tütsü yapma, muska falan filan. PK filmini izleyin bu konuyu daha iyi anlamak için, saçmalığı. Kazanmak istiyorsan YGS'yi iki yol var; birincisi eşek gibi sistemin dediği şekilde çalışacaksın, ikincisi de soruların cevaplarını sana birileri verecek. Özel okul mu? Dershane mi? ben yazları herhangi bir yerde iş arayan insanım ulan.

Sistemin saçmalığı desen saymakla bitmez, seni asosyal yapıyor, yetenekle girilebilecek yerler, örneğin güzel sanatlara gitmek için matematik bilmek zorundasın bunu bir kenara bırak benim okuduğum lisede 4. sınıfta matematik dersi yok!


Yani özetle öfkemi, stresimi, her şeyi bir kenara bırakarak baskılara kulak tıkayarak rahatça söylüyorum ki; aldığım kitapları iyiki kirletmemişim seneye de çözerim (antidepresansız) . Umarım bu yıl pislik, lanet olası baskıcı insanlar karşıma çıkmaz!

Yorumlar

 1. Yarın ki sınavda başarılar dilerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, yarın nasıl geçtiği hakkında bir yazı paylaşmayı düşünüyorum.

   Sil
 2. Başarılar diliyorum. Bu arada karikatürler bir harika:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha eğlence katsın istedim yoksa dram kategorisinde olacaktı yazı =) teşekkürler =D

   Sil
 3. İnsan hayatında birkaç yılın hiçbir önemi yok. Sınav da üniversite de hayattaki başarı için yeterli değil. Tüm hayatında başarılar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim bende aynı fikirdeyim bir yılın nesi vardır ki çok büyütüyoruz gözümüzde.

   Sil
 4. Şimdiden başarılar diliyorum. Önerdiğin filme de baktım şimdi, Aamir Khan filmiymiş. Daha önce dikkatimi çekmedi herhalde. Yoksa o adamın filmlerini severim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende çok severim, anlamlı filmlerde oynuyor genellikle. Son filmi dangal'ı kesin izlemenizi tavsiye ederimm =D

   Sil
 5. Sınavın umarım güzel geçmiştir. Geçmiş olsun şimdiden ve haklısın hayatının merkezine bir sınavı koymaman lazım. Okula gitsen de gitmesen de bazen bir şeyler değişmiyor. Ben bile o kadar sene okudum bitirdim şimdi alakam olmayan bir işte 1,5 yıldır çalışıyorum. Bu sistemde en iyi yerde de okusan sonuçlar pek değişmiyor. Düşünme bu tür şeyleri mutlu olacağın şeylere bak sen :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beklediğim yorum buydu ya, beni çok iyi anlıyorsunuz tavsiyeniz için teşekkürler =D

   Sil

Yorum Gönder