ŞU HORTUMLU DÜNYADA FİL YANLIZ BİR HAYVANDIR | KİTAP YORUMU!


Merhaba, ben sonunda bir kitabı baştan sona okuyan, blogunda ilk ve aynı zamanda en sevdiği kitabın yorumunu yapacak olan blogger.

Kitabın iade garantili olması dikkatimi çekmişti ve yazarı önceden bir kaç seminerinden tanıdığımdan kitabı hemen aldım. Kitabın arka kapağındaki ''Keşke sonsuz sayfalı bir kitap olsaydı.'' ve ''Bir seferde okudum.'' yorumları beni kitabı almaya tamamen ikna etti.

Ve kitabı tabi ki iade etmeyeceğim aksine yastığımın altına koyup zaman zaman altını çizdiğim cümleleri tekrar okuyacağım.

Ahmet Şerif İzgören kesinlikle çok farklı bir yazar. Bize gaz vermiyor, motive ediyor. Kitap bittiğinde ister istemez bir gülümseme oluşturuyor okuyanda. Küçük küçük hikayelerle de çok tatlı bir kitap olmuş.

Yani eleştireceğim hiçbir yanını göremiyorum kitabın. Kitap bittikten sonra koşarak kütüphaneye gidip yazarın diğer kitaplarını aradım. Süpermen Türk Olsa Pelerinini Annesi Takardı ve Süpermen ve Uğur Böceği kitapları arasında seçim yaparken ikinci söylediğim kitabın ilk sayfasını açınca ''YEMİN EDERİM OKUDUĞUM EN GÜZEL KİŞİSEL GELİŞİM KİTABI MUTLAKA OKUYUN!!!'' notunu görünce tereddütsüz onu seçtim. 

Ben de kütüphaneden alıp okuduğum kitapların bir köşesine not yazacağım bundan sonra. Neyse sizi altını çizdiğim cümlelerle baş başa bırakayım.

- Aslında nereye gideceğini bilmenden daha önemlisi, kim olduğunu bilmen. Kim olduğunu bilirsen, gideceğin yer değiştiğinde ortalıkta dımdızlak kalmazsın ve nereye gideceğini çok daha iyi belirlersin.

- Tarlanın yirmi yerini birer metre kazdığınızda hiçbir şey bulamazsınız, bir yerini yirmi metre kazdığınızda da suya ulaşırsınız.

- Yerli filmler size kavga etmeyi, Amerikan filmleri öldürmeyi öğretiyor olabilir. Ama öç aldığı için, başkasını yaraladığı için mutlu olan bir ruh yoktur.

SON OLARAK KİTAPTAN BİR HİKAYE!

Adam evine telefon etmiş ve karşısına yabancı bir kadın çıkmış:

- Kimsiniz?
- Ben yeni temizlikçiyim bugün işe başladım.
- Haa tamam, karımı telefona çağırır mısınız?
- Özür dilerim ama karınız, kocası sandığım bir adamla şu an yatak odasında.

Adam çıldıracak gibi olmuş hiddetle:

- Şu anda elli bin dolar kazanmak ister misin?
- Tabii.
- Git onları öldür.

Hizmetçi on dakika sonra nefes nefese dönmüş:

- Öldürdüm beyefendi, şimdi ne yapayım?
- İkisini arka bahçedeki havuza at!
- Ama bu evin arka bahçesi yok ki!

Bir sessizlik olmuş. Adam:

- Pardon, orasın 412 72 73 değil mi? Demiş.

Karar vermeden önce mutlaka dinleyin.

Yorumlar

 1. Akıcı bir şekilde okuduğuna ve notlar aldığına göre faydalı bir kitap..Bundan sonra kitap okumadan önce tavsiyeleri daha çok dikkate alıcam..Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet baya akıcı bir kitaptı ben de artık kitap yorumu yazan bloggerları ziyaret edip ona göre kitap alacağım =D

   Sil
 2. Bu kitap çok güzeldir bende çok severim. :) Yazarın Avcunuzdaki Kelebek kitabı da çok güzeldir, ona da mutalaka bakın derim. Bir de Avcunuzdaki Kelebek'in söyleşini Youtube'da bulabilirsiniz, kaç kez dinledim ben bilmiyorum. Canım sıkıldığında falan kulağıma takıp dinler iyi hissederdim, bir bakın derim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de izlemiştim hatta okulda izlettiklerinde baya hava yapmıştım. Gerçekten okunması gereken bir yazar Ahmet Şerif İzgören =D

   Sil
 3. Bu yazarın ismini duydum. Yazın kitabı okumaya baya heveslendiriyor 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlediğim sevdiğim filmi izlettirmek okuduğum bayıldığım kitabı okutmak için yapamayacağım şey neredeyse yok =D

   Sil
 4. offf hikaye çok fenaymış :)
  teşekkürler tanıtım için, güzel bir kitap olduğu belli. Ben de izlemiştim kendisinin bir kaç videosunu ve beğemnmiştim.

  YanıtlaSil
 5. TAVSİYENE ÖNEM VERDİĞİM İÇİN YAZDIKLARINDA GERÇEK PAYI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.KİTABI BELKİ DE KİTAPLARI OKUYACAĞIM,TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, bende yorumlara ve okuyuculara önem verip kaliteli şeyler paylaşmaya gayret edeceğim =D

   Sil

Yorum Gönder