SİNEMA KONUŞALIM | FİLM BLOGU?


Merhaba, ben en büyük hobisi film izlemek olan ve çizgi roman film ve animasyonları bağımlısı sinemasever...

İlk izlediğimi hatırladığım filmlerden biri Chucky daha dokuz on yaşımda falandım herhalde ve çok korkmuştum. Eve bilgisayar aldığımız zamanı hatırlıyorum da, kardeşimle süreli oynardık, ben süremde film izlerdim kardeşim oyun oynardı.

Küçüklüğümden beri, daha çok gerçeklikten uzak fantastik, bilim kurgu filmleri falan severim. Bayıldığım dram filmleri de var tabi. Hint filmleri zaten favorilerim arasında, hep bir mesaj verme derdi olması benim en çok hoşuma giden şeylerden. 

Oldum olası hayal kurmayı severim, hala da kurarım izlediyseniz Walter mitty'nin gizli yaşamı gibi oturduğum yerden hayallere dalıp gerçek hayatla bağlantımı minumum düzeye indirip dalıp gidiyorum, küçükken uyumadan önce dakikalarca süper gücüm olsun diye dua etmiş insanımdır, önceleri seçiciydim şu güç, bu güç falan sonra ne olursa dedim. 

Sonra tabi gerçekte olmaz böyle şeyler diye tutup gerçek hayata çektiler beni, baktım gerçek hayat baya sıkıcı be. Attım kendimi çizgi roman filmlerinin arasına. Marvel'i çok seviyordum Örümcek adam, kaptan amerika, demir adam falan sonra DC'ye sardım Batman, Joker, X-men falan. Şimdi hepsine bayılıyorum ama DC daha karanlık ve ciddi geldiği için onu daha çok seviyorum.

Bazen bir oyuncuya takılıp tüm filmlerini izlediğim oluyor, son zamanlarda Leonardo DiCaprio'ya takmıştım önceleri Aamir Khan vardı, Benedict falan. Bazen de kategoriye konuya falan takılıyorum bilim kurguya takıldım mı çıkamıyorum içinden veya dram beni benden alıyor...

Müzikal filmlerde sıkılıyorum, animasyon sevmeden olmaz zaten, animasyon derken pepe sanmayın, şu animasyon çocuklar için diyenler umarım süper animasyon filmlerini bu sayede kaçırırlar.

Film konuşulduğu ortamda en fazla konuşmak çok hoşuma gidiyor, şunu da izledim bunu da falan anlatıyorum filmi, öneriyorum, arkadaşlarım mesaj atıp film önerisi istiyor. (Futbol konuşulsa iki kelime edemem)

Film önerisi isteyen demişken yakın zamanda bir blog daha açmayı düşünüyorum. Şöyle anlatayım; film eczanesi gibi bir esprisi olacak, mesela mutlu eden filmler, motive eden filmler, depresyondan kurtaran filmler gibi derdi olanlara ilaç gibi film önerileri olacak bir film öneri blogu. Fikir nasıl?

Bari izlediğim filmler bir işe yarasın, yarıyor da aslında bugün beni ben yapan en büyük etkenlerden biri filmler çünkü hayatımda beni farklı düşüncelere iten beni yönlendiren çok film oldu bunları da paylaşmak istiyorum ki başkaları da yararlansın ve geriye dönüp baktığımda izlediğim filmleri hafızamda tazeleyip, bir de kaliteli bir blog sayfası göreyim falan filan.

Ya bugün de sinema konuşalım dedim de pek sinema konuşmadık, ne var yani ben yine Oscarı yanlış kişiye vermedim, sadece konuyu çok iyi ele alamadım.

Kısaca; genel olarak filmleri müzik, oyunculuk, hikaye, verdiği mesaja göre değerlendirir ve zor film beğenirim. Son zamanlarda Türkiye de güzel filmler yapılmasa da çok şükür ki yabancı sinema var çünkü biz aptallıklara gülmek istemiyoruz artık biraz amacı olan şeyler izlemek istiyoruz...Yani ben izlemek istiyorum.

Yorumlar

 1. Anonim3/13/2017

  Ben fikrini beğendim açıkçası. Etrafındaki film üzerine yoğunlaşmış blogları şimdiden incelemeye başla. Onlardan farklı olarak biraz daha işin eğlence kısmına odaklanacaksın sanırım. Herkes sıkıcı eleştiri yazılarını okumayı sevmiyor ama senin yazıların hem kolay okunur hem de eğlenceli olursa gayet başarılı olur sanki. Hadi bakalım bol şans sana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler :) bende sıkılıyorum o bloglardan oyuncular, yönetmenler falan yazmış ama filmi tam olarak anlatamamış falan =D ben eğlenceli bir dille anlatmayı düşünüyorum.

   Sil
 2. çok iyi fikir.Madem film danışılacak birisin ( ki benimde film kültürüm hiç fena değildir ) o zaman bu bahsettiğin blogu açta bizde nasiplenelim.Yok öyle sadece kendine müslüman olmak.Bir de özellikle kategorilerin aşırı güzel olmuş yani iyi düşünmüşsün.Çünkü izlemek istediğimiz spesifik biri ya da bir şeyler yoksa sadece o an ki ruh halimize bağlı olarak film seçiyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ruh halimize göre film seçiyoruz bazen veya izlediğimiz film ruh halimizi değiştiriyor, bende ruh halimizi olumlu yönde etkileyecek filmler paylaşmaya gayret edeceğim =)

   Sil
 3. Yeni blog fikrin senin tarzında olduğunda başarılı olur. Yoksa film tanıtan çok blog var biliyosun..Bu blogu yazmayacak mısın artık..Hadi bakalım hayırlı olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu blogu asla bırakmam =D Diğer blog tek konuda olacak bu blog her konuda =D

   Sil
 4. Anonim3/14/2017

  Muhteşem bir fikir!
  Sürekli ziyaretçilerinden biri olacağım kesin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz vakit ayırmak gerekecek yapmak için ama üşeniyorum işte açayım blogu haber ederim o zaman =D

   Sil
 5. Yeni film bloğu fikri çok güzel, kategorilere de bayıldım ancak sevgili meczupcum bu yazım dilini sakın değiştirme. Ben senin konulara bakış açını ve dilini seviyorum. Bu arada sınav nasıl geçti :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler ya =) Sınav beklediğimden kolaydı ama çalışmadığımdan ortalama bir puan aldığımı düşünüyorum =D

   Sil
 6. şu Batman filmlerini oldum olası sevemedim :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder