OKUMA LİSTEM | 8 KİTAP!Merhaba, bugün ben okuma listemi paylaşmak isteyen booktuber blogger. Hepsinin zamanla yorumunu blog sayfamda paylaşacağım. O zaman başlıyoruz...


Bir arkadaşım bu kitabı okuyup çok beğenmişti matematiğin ve aksiyonun güzel bir birleşimi gibi olmuş demişti. Yazarında pek kitabı yok sanırım 3 kitabı vardı diğerlerini de çok övdüler okumayı düşünüyorum.


Bunu da blogda çokça görüyorum, herkes okuyup yorumunu yapıyor genelde de beğeniyorlar. Yazarın 1984 diye bir distopya kitabı da var ama onu bunu okumak istediğim kadar okumak istemiyorum, eminim o da güzel bir kitaptır...


Sanırım bunun filmini izlemiş ve bayılmıştım. Dünya yok oluyor ve sadece bir adam kalıyor o da galaksiyi geziyor, eminim çok eğlenceli bir kitaptır. Ve seri olduğunu duydum büyükçe de bir kitap olduğunda aylarca tadını çıkaracağım bu kitabın.


Bu kitabı iki yıl önce falan okumuştum çok da beğenmiştim ama hafızamın iyi olmadığından hatırlamakta zorlanıyorum bunun için tekrar okumayı çok istiyorum.


Filmi çok eğlenceliydi kitabında çok eğlenceli olduğunu duydum ve kesin okuyacağım.


Bu kitabı okuyup sosyalist olmamak mümkün değil yorumunu duyduktan sonra kesinlikle okumalıyım dedim. Bir kapitalizm eleştirisi olup düşünmeye iten bu kitabı kesinlikle okumayı düşünüyorum.Stephen King'in bir kaç kitap ve hikayelerini okudum hayatını da araştırıp belgesellerini izledim. Kendisi örnek aldığım bir yazar olup bu korku kitabını okumayı kesinlikle istiyorum.


Kesinlikle okuduktan sonra dalga geçecek olsam da gerçekten merak ediyorum bu kitabın neden bu kadar sevilip alındığını ve rezalet bir filmi yapılan bu kitabı kesin okuyacağım.

------------

OKUMA LİSTEM : HAYVAN MEZARLIĞI | SİMYACI | MARSLI | HAYVAN ÇİFTLİĞİ | OLASILIKSIZ | OTOSTOPÇUNUN GALAKSİ REHBERİ | KÖTÜ ÇOCUK | MÜLKSÜZLER

Sizin bana önereceğiniz kitaplar var mıdır? Sizin okuma listenizde hangi kitaplar var? Benim listem hakkında ne düşünüyorsunuz...

Yorumlar

 1. Hayvan çiftliğinin listede olmasına sevindim :) Ben de öncelikle Stephenie Meyer- Göçebe kitabını öneriyorum, akıcı keyifli bir kitaptır filmine nazaran. Bir de Sofie' nin Dünyası geldi aklıma. Basit ama okunması gerekenler arasında olduğunu düşünüyorum. Önerilerin devamını beklerim kendi adıma da :) Teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öneriler için teşekkür ederim, çok uzun bir listem oldu artık okumaya başlamalıyım =D bir yandan da beğendiklerimin yorumunu yapıp önereceğim :)

   Sil
 2. Marslı'yı okudum muhteşemdi. Olasılıksız'a yeni başladım. 50-60 sayfasını okudum. Diğerleri hakkında fikrim yok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepsini özenle seçtim okunması gereken kitaplar olduğunu düşünüyorum ve beğendiklerimi tavsiye edeceğim, Olasılıksızı baya beğenmişti arkadaşım.

   Sil
  2. Olasılıksızı okudum bitirdim. Yarısından sonra gerilim, heyecan ve merak giderek arttı. Ama bilim kurgu kitaplarının sonu türk filmi tadında bitince hayal kırıklığı yaşıyorum. Marslı'da da aynı şeyi yaşamıştım. Sonu daha iyi olabilirmiş ama her şeye rağmen harika bir kitaptı.

   Sil
  3. Kesilikle okuyacağım bir ara. Bu arada bir blog açıp yazsanız yorumları sıkı takipçiniz olurum =D

   Sil
 3. Meczup beyin değerli bir organ. Ve genelin yanılgısının aksine herkeste yok. Bu yüzden sana diyeceğim tek şey kötü çocuk,veliaht, yabancı gibi kitapları okumaman. İnan ki beyin mıncıklaması yaşıyorsun. Paran çöpe gidiyor. Ben hepsini wattpad den okumuştum sırf ne olduklarını görmek için. Alma.
  Otostopçunun Galaksi Rehberi beşi bir aradayı tam alacağım sırada basımı bitti. Kafayı yiyorum online de bulamıyorum. Yukarıda bir arkadaş göçebeyi önermiş ona +1 diyorum ve bende stephenie meyer in yeni kitabı olan kimyager i önererek arttırıyorum.
  Modern klasikler dizisinden de okuyabilirsin.
  Bir de Grange'in kitaplarından hiç okudun mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok fazla populer kitapların dışına çıkamadım ve çok fazla da okumuyorum iki haftada bir kitap falan okuyorum bunu hızlandırma ve güzel kitaplar okuma çabasındayım, tavsiyelerinizi aldım teşekkürler en yakın zamanda okumaya çalışacağım =D

   Sil
 4. Otostopçunun galaksi rehberini çok merak ediyorum! Eminim çok güzeldir. Fakat kötü çocuk için aynı şeyi söyleyemeyeceğim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah yorumlarınızdan sonra kötü çocuğu okumamın vakit kaybından başka bir şey olmadığını fark ettim zaten =D

   Sil
 5. Simyacı, okuma şenliğimde olan bir kitap. Yazarı oldukça beğeniyorum. Stephen King'i yaz mevsiminde okumaya aldım. Korku türü kitap okumadım şu ana kadar ama beğeneceğimi düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de araştırarak yaptım okuma listemi hepsini beğeneceğinizi düşünüyorum :)

   Sil

Yorum Gönder