NASILSIN! GÜNAYDIN! İYİ BAK KENDİNE! 😏😋


Merhaba, daha daha nasılsınız? Umarım daha daha iyisinizdir... Ben iyi olduğumu düşünüp iyi oluyorum bugün iyi olmanın bir yolundan bahsetmek istiyorum.

Nasılsın demek. Ben insanlarla her ne kadar içli dışlı samimi gibi görünsem de aslında bir o kadar da uzak içine kapanık bir insanımdır. Çoğu zaman ''Neyin var?'' sorularına maruz kalırım. Önceki yazılarımda da anlattığım gibi ruh halim çok değişken olduğundan her dakika farklı bir insan gibi olabiliyorum.

Hemen kısa kısa cevap vererek sohbeti mümkün olduğunca hızlı bitirmeye çalışanlardanım. Bu sefer biraz farklı olmak istedim. Sohbeti uzatayım dedim. Kilit kelimenin nasılsın olduğunu fark ettim. 

Genelde telefonla falan arayınca direk konuya giriyorum bu sefer ''Nasılsınız?'' dedim, ''Depresyondayım ne önerirsin?'' diye yanıt aldığımda ''Kafaya takmayın ya.'' diye cevap verdim. Konu konuyu açınca neredeyse asıl konuyu unutup gülmeye de başladık, gerçekten de telefonu kapatınca farklı bir mutluluk hissettim içimde. Farklı bir enerji oluştu konuştuğum kişiyle aramda. 

Bu taktik çok işime yaradı, artık ardından gelen bir sürü kilit kelime olduğunu fark ettim, her sabah işyerinde/okulda ''Günaydın!'' demeye el sıkışmaya başladım. Akşamları ''İyi akşamlar.'' Cuma günü akşamları da ''İyi haftasonları'' veya ''iyi tatiller.'' diyerek, aylarda yakalayamadığım samimiyeti bir haftada yakaladım.

Neden daha önce samimiyetten bu denli korktuğumu anlamamakla birlikte samimiyetin, sohbetin bu denli mutluluk verdiğini anlamış bulunmaktayım.

Bu yüzden önceden de yazılarımda dan diye kendimi anlatmak yerine önce sizin nasıl olduğunuzu sorup kendime geçmek daha tatlı gelmeye başladı. Yazıların sonunda da fikrinizi sormak beni mutlu ediyor çünkü her ne kadar kendi hakkımda yazsam da ben de denizden bir damlayım ve bu anlattıklarım az çok her insanın yaşadığı durumlar...

Bu yazılar sizin biraz zamanınızı alıyor ve ben de sizi az da olsa etkilemek, memnun etmek, işinize yarayacak bir şeyler anlatmak için çabalamaya da gayret ediyorum, yorumlar da bu yönlendirmede büyük etken. Bu yüzden kesinlikle yorumlarda tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyor olacağım. Kendinize iyi bakın, sevdiklerinize de. 😏😋

Yorumlar

  1. Nasılsın sorusu yürekten sorulduğu zaman karşı tarafı hemen etkiler. Çünkü karşı taraf iyi değilse sana açılır ve dertleşme başlar. Onun yarasına merhem olmaya çalışırsın.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bu da samimiyet ve yakın arkadaşlığı getiriyor ardından =) bunu geç keşfetmem kötü oldu.

      Sil

Yorum Gönder