Ancak Bu Kadar Renkli Olabilirdi | MODERN ZAMANLAR


''Siyah beyaz bir film ancak bu kadar renkli olabilir ve sessiz bir film ancak bu kadar çok şey anlatabilirdi...''

Kategori: Komedi, Dram, Melodram.

Merhaba, nabersiniz? ben daha iyiyim. Ne zamana göre mi? Bu filmi izlemeden önceye göre daha mutlu ve neşeliyim.

Bu filmi kapitalizm hakkındaki yazıma yorum olarak herteldensef 'in önerisi üzerine izledim. Öncelikle ona teşekkür ederim.


FİLM NEYİ ANLATIYOR?

Bu film çalışmaktan çıldıran, sakar, komik bir adamı izletirken bir yandan da sanayileşmeyi ve ekonomik krizi eğlenceli bir şekilde ele alıp eleştiren bir sistem eleştirisi filmi.
BENİM YORUMUM!!

Bu filmi not ettim, bende her zaman farklı bir yeri olacak. Charlie Chaplin gerçekten çok iyi bir oyuncuymuş ve onun yaşadığı zamanda yaşamayı çok çok isterdim. Artık onun büyük bir hayranıyım ve oynadığı tüm filmleri izleyesim var. Benim deyimimle içi dolu bir filmdi bu film, anlatmak istediği bir şeyler vardı. Bu anlatmak istedikleri de benim hoşuma gitti, mizah yaparak bir şeyleri eleştirmeyi ben de hayat tarzı olarak benimsemişimdir ve bu filmde o tarzı net olarak gördüm.


Film boyunca bizi güldüren Chaplin filmin sonunda da bize her şeyin bitmediğini ve gülmemizi söylüyor. Gerçekten de gülmeliyiz, hani derler ya hayat üzülmeye vakit ayıracak kadar uzun değil diye. Gülelim yahu daha ölmedik sonuçta, yaşadıkça umut vardır. Pes etmedikçe, hala yapmak istediklerimizi yapabiliriz. Boyun eğmek zorunda değiliz. Neden yapamayalım, birileri bize yapamazsın dediği için mi? Veya başkaları yapamadığı için mi? Gülün yahu hahah 😆😅

Yorumlar

 1. Rica ederim, çok memnun oldum izlemene çok güzel yorumlamışsın :) Dediğin gibi izledikten sonra benim için de Chaplin ayrı bir yer edinmişti, bu yazıyla yeniden anlam kazandı.. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de çok farklı bir oyuncuymuş, sayenizde izledim filmini ve herkese izleticem =D

   Sil
 2. Siyah beyaz kimi filmler var ki yakaladığımda seyrederdim. Şimdiler de pek rastlamıyorum. Mesela Arka Pencere vardı. Grace Kelly. Yine Hırsız konulu ya da adı öyle olan Grace Kelly filmi. Rebecca. Bana bunları hatırlattınız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim bir ön yargım vardı fakat bu film sayesinde filmin renge veya sese ihtiyacı olmadığını, anlatmak istediği bir şey varsa bunun yeterli olduğunu anlamış oldum =)

   Sil
 3. Bu filmi bildigim halde ve Chapline gercekten seven biri olarak bir cok filmini izlemisken bunu niye izlemedim bilmiyorum. Suan acıp izlicem, tesekkurler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim izledikten sonrada yorumunuzu blogunuzda falan paylaşırsanız keyifle okuruz =D

   Sil

Yorum Gönder