SHERLOCK İzleyenler Bayılacak! | LEGİON | DİZİ


Dizinin Konusu: David Haller (Legion) şizofren teşhisi konulmuş sorunlu bir adamdır. Yılları psikiyatri hastanelerinde geçmiştir. Kendisiyle aynı hastalıktan muzdarip biriyle garip bir karşılaşmadan sonra, duyduğu seslerin ve gördüğü sanrıların gerçek olabileceği ihtimaliyle karşı karşıya gelmiştir.

Legion Kimdir? diyen bu videoya : Bu!


X-man , Marvel, DC gibi sinema evrenlerini seviyor musunuz? Mutantlı süper güçlü filmleri. Bu dizi ne onlar gibi ne de onlardan farklı. X-man evreniyle birleşik mi, değil mi hala tam olarak açıklanmadı da zaten. Söylendiğine göre bu karakter en güçlü mutant olarak biliniyor.

Kafa dinlendirilecek bir dizi değil de kafa yoran bir dizi, Sherlock sevenlerın bayılacağı bir dizi. Bulmaca çözer gibi izlenilebilir. Belki de olmayan bir bulmaca...Nasıl Yani?

Diziyi akıl sorunları olan bir karakterin gözünden izlediğimiz için neyin gerçek olup neyin gerçek olmadığını anlamak zor ama çok eğlenceli. Çoook güçlü bir karakter olmasının yanında gücünü kontrol edemeyen bir karakter izlemek çok keyifli. Zihninde bir sürü kişilik ve bu kişiliklerin farklı süper yetenekleri var. Daha 3. bölümde ve herkesi etkilemiş durumda bir dizi. Farklı.  Alışılmışın dışında bir kurguya sahip.

İnsan nasıl anlatacağını da bilemiyor yani, anlatılması zor bir dizi. Çok şeyin yaşandığı belki de hiçbirinin yaşanmadığı bir dizi. Şöyle dizide sevdiğim bir diyalogu şuraya bırakıp gideyim ben.Belki de seni farklı gördükleri sorun olarak algıladıkları şey, seni sen yapan yeteneğindir.

Yorumlar

Yorum Gönder