Kendini Sevdirmenin Yolu! | 3 Adımda AYNALAMA TEKNİĞİ!Bilinçaltı, psikoloji, manipülasyon, iletişim gibi konular ilginizi çekiyor mu? İnsanları etkileme veya yanlış anlaşılma sorunları yaşıyor musunuz? ve en önemlisi sevilmek istiyor musunuz? O halde okumaya devam edin...

Bunun için en iyi yöntem Aynalama Tekniği'dir. Şöyle bir örnek verelim; Yabancı bir ülkede olduğunuzu düşünün ve bir kafedesiniz, iki masa ilerde iki kişinin Türkçe konuştuğunu duydunuz, gidip onlarla konuşmaz mıydınız? Belki iki dakikada kanka bile olurdunuz. Bunun nedeni insanların kendilerine benzeyen kişilere ilgi duymasıdır.

İletişimde ortalama beden dili %60, ses tonu %30, kelimeler ise %10 etkilidir. Bu yüzden ilk olarak karşınızdaki insanın beden diliyle onu taklit etmeye başlayın ama fark ettirmeyin tabi, yaptığı hareketleri ondan on saniye kadar sonra yapabilirsiniz. Enerjisi yüksek bir insansa siz de öyle olun, ellerini birleştiriyorsa veya bacak bacak üstüne atıyorsa vs. taklit edin. 

Sonrasında ses tonunu ayarlayın, yüksek sesle konuşuyorsa siz de o tonda konuşun.

Son olarak da kelimeler atıyorum hep kullandığı özel kelimeler mi var? Örneğin; bu süper, mükemmel, bilmukabele vs. bunları siz de arada kullanın.

Bu yaptıklarınızı fark etmese de bunlar bilinçaltına ona yakın olduğunuz mesajını verecektir. Devam eden iletişimde o da sizi istemsizce taklit edecektir kendini size yakın hissettiğinden.

Aynalama tekniği iletişimde kimin lider olduğuna da karar vermeye yardımcı olur. Toplantıda veya kafede konuşma sırasında yaptığınız bir hareketi örneğin bardağınızın yerini değiştirmeniz, başkalarının da bu harekete yönelmesini sağlıyorsa bu sizin o konuşmada lider olduğunuzu, ilgi odağı olduğunuzu gösterir.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür eder yorumlarınızı beklerim. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için İnternet'te ''Aynalama Tekniği'' diye aratabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler, umarım yararlı olmuştur size. Yorumlarda ne düşündüğünüzü belirtin lütfen. Bu arada bilgisayardan okuyorsanız blogumun sağ tarafından, mobilde iseniz az aşağıdan izleyici olursanız beni çok mutlu etmiş olursunuz...

Blogumda reklam vermeyi düşünüyorum ilgilenenler için: ➠ Reklam-İletişim!
Yorumlar

 1. Anonim2/24/2017

  Bu istatistikler gerçekten çok ilginç, demek beden dili yüzde altmış etkili...
  İlgi çekici bir paylaşımdı, efendim, kaleminize sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. bu tekniğin adının aynalama tekniği olduğunu sayende öğrendim teşekkürler.....

  YanıtlaSil
 3. Beden diline, ses tonunun etkileme gücüne çok inanıyorum. Ama "Aynalama tekniği bizim ülkemizde geçerli olabilir mi, kuşku duyuyorum. Bizde çoğu insan güçlü ise güçsüzü ezer, aşağılar, ses tonunu yükseltir. Tokalaşırken bile farklı tavır sergiler.
  Bu tekniği doğrulayan çok davranış da vardır tabii.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen de dediğiniz gibi anlayış ve saygı olmadığı sürece doğru iletişim olmuyor.

   Sil
 4. vaayy çok etkileyici, paylaştığın için teşekkürler !
  Ayrıca reklam verenin bol olsun :)

  YanıtlaSil
 5. Anonim2/26/2017

  Kişisel başarımızı artırmada etkili yöntemlerden biri aynalama tekniği. Etkili ve güzel yazı için emeğinize sağlık.

  yasamsarmali.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil

Yorum Gönder