İzledim: Recep İvedik 5 | Komikti?


Merhaba, ben tüm haftalık harçlığını yine bir günde sinema ve yemeğe harcayıp, Recep İvedik filmine giren ve tek izlememek için arkadaşına da ısmarlamak zorunda olan fakir ama sinema sever bir öğrenci.

Neden Recep İvedik 5 ?? Hmm 8 salonlu bir sinemanın 6 salonunda Recep İvedik filmi varken başka bir filme girmek zor. Resident Evil 5 vardı fakat zombili film izleyecek ruh haline sahip değildim.


Önce filmin konusundan sonra da nasıl bulduğumdan bahsetmek istiyorum.

Filmin Konusu: Recep İvedik ve kamyoncu arkadaşları, zehirlenen milli sporcular yerine olimpiyatlara katılıyor... Bu kadar.

Filmin fragmanı BURADA.Film Nasıldı?

Kendine has komedi tarzı ve iğrençlikleriyle beni güldürdü. Kültürler arasındaki benzerliklerle örneğin, Yunanistan ile çok iyi eleştiri ve espiri yaptı. Türklerin Avrupada gördüğü tavrı da küçük göndermelerle eleştirdi.

Dediğim gibi kendi tarzındaydı, bu tarzı sevmeyen gülmez. Mesela siz her gün kahve içip bu kahve güzel olmamış derken, aslında kahve sevmiyor olabilirsiniz. 

Bu zamanlarda yapılan filmlerde dikkatimi çeken Türklüğün birleştirici gücüne vurgu yapılmasıdır. Bu filmde de oldukça vurgu yapıldı. Osmanlı marşları ile ve neredeyse her sahnede olan bayrağımızı görmek benim hoşuma gitti.

Genel olarak sevdim beğendim. Bir önceki filminden bir tık daha yaratıcı ve Çalgı Çengi ikimiz filminden de daha emek harcanmış bir filmdi bana göre...

Bu tabi benim fikrimdir, sizin görüşlerinizi de yorumlarda beklerim. Belki de bu kadar beğenmemin sebebi ön yargıyla gitmem, kötü yorumları okuyup kötü bir film çıkacağını beklememdi. Okuduğunuz için teşekkür eder, yorumlarınızı mutlaka beklerim.

Yorumlar

 1. Çok nadiren film izlerim, film kültürüm hiç yoktur. Recep İvedik oldum olası bana itici gelmiştir, beşinci filminin çıktığını da sayende öğrendim.
  Filmi sevmişsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmi sevmişsin, en azından bu gittiğine değmiş. 😊

   Sil
  2. Aynen öyle, sevdim bence izlenilebilir, eğlenceli =) tavsiye edermiyim dersen de tavsiye edeceğim filmler sırasında 50. sırada falan olur =D

   Sil
 2. Recep İvedik filminde kalite ararsan beğenmezsin ama gülmek için gidiyorsan beğenebilirsin..Sinema da para vererek hiçbir Recep İvedik filmini izlemedim. Zaten bana da ihtiyacı yok çünkü rekor kırmış bile..Televizyonda denk gelip, izlediğimde güldürmüştür. Beğendiğine sevindim umarım blogunla sinema harçlığını çıkaracak paraya kavuşursun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen güldürüyor her yaşı, çok da kafa yormaya ince esprilere dayalı komedi de yapmıyor. Teşekkürler yorumunuz için =)

   Sil
 3. Filmin tamamının komik olması mümkün değil. İnsan beğendiği sahnelerin keyfini çıkartmalı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen de öyle, beni güldüren iki sahne olsa film benim için tamamdır =) teşekkürler yorumunuz için.

   Sil
 4. fragmanı çok komik gelmişti ama tamamı için izlemek gerek sanırım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Komik de zaten, güldürüyor yani ama etkisinde bırakmıyor =)

   Sil
 5. Güzel bir film olacağını biliyordum, sizin görüşleriniz sayesinde kendimi doğrulamış oldum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkürler =) benim için güzel bir filmdi o kadar kötü yorum bence haksız.

   Sil
 6. Ben bu recep ivedikten hiç haz etmiyorum bir sinemasever olarak. (John Wick 2'ye neden gitmedin yani mis gibi film :() Yani bizim sinema kültürümüzde bir filme seyirci çekmek için yapıştırıyorlar bayrağı. Sonra hoba vatan millet sevgisi. Bizde vatanımıza çok düşkün bir millet olduğumuzdan duramıyoruz haliyle. Ama ben bu filmin inan kaliteli olduğunu zerre düşünmüyorum. Yine de sen eğlenip, beğendiysen önemli olan o yani.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya ben güldüm bir kaç sahnede John Wick de güzeldir de aksiyon sevmiyorum pek, doğru kaliteli değildi fazla ama anlaşılabilir ve eğlenceliydi yani 4 yaşındaki de izlese güler şekilde yapmışlar =)

   Sil
 7. İyi vakit geçirdiğinize sevindim. Ben keçiyle birlikte çektiği filmine götürülmüştüm :) Gülmeyi başaramadım ama birçok sahnesi aklımda kaldı. Sonuçta bizden biri ve anlattıkları bizleri
  ilgilendirdiği için akılda kalıyor.
  8 salonun 6 sını ona ayırmışlar demek! Haftasonu iyi ama hafta arasında salonu dolduracak izleyici bulabiliyorlar mı merak ettim.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten bazen sinemalar çıldırıyor beni, günlerce filmi bekliyorum, gidiyorum sinemaya o film yok anlaşma yapmadık diyor bakıyorum saçma sapan filmler koymuşlar =D

   Sil

Yorum Gönder