Blagda 4 AY! Neler Oldu, Neler?Acemi olduğum blog maceramda 4. ayımı geride bıraktım. Artık pek de acemi değilim. Bir şeyler öğrendim. Değerli şeyler öğrendim. Kod, şablon falan geride kaldı, içerikler de planlı ve düzenli devam ediyor artık domain, hosting gibi konuları araştırma yolundayım SEO hakkında da istemeyeceğim kadar bilgi var sayfalarca yazı okudum, hala bitmiyor...

Biraz yorucu olsa da blog yazmak, ben hobi olarak görüyorum. Futbol oynarken de yoruluyorsun tabi ben hep kaleci olurum. Topu yakalayayım diye atarsın kendini köşeye, topu yakalayıp yere düşersin, bir yerlerin acır ama kalktığında o sana bakan gözler belki alkış belki de arkadaşlarının tebrik etmesi tüm acılarını unutturur sana. Toptan korkan sen bir zaman sonra zevkle topun önüne atarsın kendini.


Aslında hiç bu kadar takip edileceğimi bilmiyordum falan diyemeyeceğim. Daha fazlasını bekliyordum, koskoca 4 ay sonuçta. Neredeyse her gün de yazı. Neredeyse her konuda.


Bazen dertlerimi anlattım tavsiye istedim, yazdığım yazıdan uzun yorum ve tavsiye geldi. Bu da yine blogun çok güzel yanlarından biri. Bazen izlediğim filmleri dinlemeyen arkadaşlarım oldu veya arka arkaya üç film anlattıktan sonra dinlemeyi bırakan. Tabi onlar da haklı. Geldim yazdım buraya isteyen bir günde hepsini okur isteyen gün gün. Biraz da deneme yazdım veya düşünce yazısı diyelim çünkü deneme daha ciddi kalır yazdıklarımın yanında. Ben biraz kendimi anlattım. Pek kitap yorumu yapamadım, bir kaç denemem oldu ama beceremedim pek. Film anlatır gibi anlatılmıyormuş kitap, ama o kategoriye de başlayacağım bir  ara. Bilgi kategorisi ise Oku-Yapıştır yaptığım şeyler. Şaşırdığım yararlı bilgileri özet geçerek kendi üslubumla anlatmaya çalışıyorum. Benim de dönüp baktığımda hatırlamamı kolaylaştırıyor...


Blogumun linkini bir kaç sevdiğim bloggera mail attım ve çok olumlu cevaplar aldım. Biraz da gaz verdiler. Çok sevindim demek ki yapabiliyorum dedim yani çünkü ilklerde yapabildiğimden pek emin değildim, şuan güveniyorum yazılarıma.


Yani baya ilerleme katettiğimi düşünüyorum. Tabi kişisel blog kategorisinde. Yoksa sinema desen benden iyi inceleyen var, bilgi desen ne siteler var, ben kişisel olarak idare eder olduğumu düşünüyorum şuan.


Evet, bu hafta da blog hakkında bir blog yazdım. Ben neredeyse her hafta yazıyorum blogum hakkında bir şeyler ki gelişimi fark edeyim. Blogculuğun daha çok konuşulmasını istiyorum. İnternette blog diye arattığımda Blog yazarak para kazanmak başlığından başka başlık göremiyorum. Sanki tek sebep buymuş gibi. Neyse, sizden de blog hikayenizi duymak yaşadığınız zorlukları ve güzel şeyleri okumak çok isterim. 


Buraya kadar okumanıza çok sevindim ne kadar sevindim anlatamam. O yüzden anlatmayacağım, hadi görüşmek üzere, iyi bakın kendinize. ✋✋

Yorumlar

 1. Başarılarınızın devamını dilerim.
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 2. Yazmanın, paylaşmanın keyfi hakikaten bir başkadır. Benimde 3 ayım doldu. Blog Tecrübem'le her gün bir içerik kuralını bugüne kadar bozmadım. Bundan sonrada umarım uzun yıllar blog yazmaya devam ederiz.. Başarılar..

  YanıtlaSil
 3. Blogdaş olmak çok ayrıcaklı bir duygu. Sosyal medya hesaplarının içinde en güvenilir bir platform.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen çok da kaliteli iletişimin olduğu bir ortam.

   Sil
 4. Anonim2/16/2017

  Sen keyif alarak yazdığında yazılarını emin ol bu frekanstaki insanlar gelip seni buluyor.
  Daha nice yıllar blogunu okumak dileğiyle...

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Blog ilgi istiyor. İlmek ilmek, nakış nakış işlenmek istiyor. Uğraşlarınızın karşılığını almanız dileğiyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pes etmemek önemli tabi, buraya kadar gelmişken. Teşekkürler, sevgiler =)

   Sil
 6. blogunun teması çok hoşuma gitdi.özel olarak yaptırdın mı yoksa internetdeki ücretsiz temalardan biri mi ? saygılar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ücretsiz tema fakat üzerinde oynama yaptım baya =D

   Sil

Yorum Gönder