Sıkıysa Yakala | Ne Filmdi Be! | Leonardo Dicaprio


Kategori: Drama, Suç.

Filmin Konusu: Frank Abagnale’in mutlu aile yaşamı, babasının iş hayatındaki başarısızlığıyla ve annesinin babasını terk etmesiyle sona erer. Henüz on altı yaşındaki Frank evden kaçar ve kısa zaman içinde yasal yollardan geçinemeyeceğini anlar. Bir yandan yaşamını sürdürebilmek için, bir yandan mutsuz babasına armağanlar almak için kılıktan kılığa girmeye, sahte çekler yazmaya, önüne geleni dolandırmaya başlar. Büründüğü pilot, doktor, avukat kimlikleri yaşı nedeniyle hiç de inandırıcı olamayacak kimliklerdir aslında. Frank’in bütün yeteneği de tam buradadır. Umursamaz tavırlarıyla, kendine güveniyle ve hazırcevaplığıyla karşısındakinin hissedebileceği tüm kuşkuları ortadan kaldırır ve en zor durumların içinden kolaylıkla sıyrılır. / Sodamedya

Fragman için buraya tıklayınız.

Filmi izlerken bu yazıyı yazmak için sabırsızlanıyordum. Gerçekten de başlıkta söylediğim gibi film bittiğinde ''Ne filmdi be.'' dedim içimden. Sonunda ne tür film sevdiğimi buldum ben galiba ya. Leonardo Dicaprio'lu suç filmi seviyorum ben.

Evde sıkılıyorsunuz aklınızda da izleyebileceğiniz bir film yok mu? İşte bu filmi izleyin. Bana güvenin. Mesela biraz sinemadan anlayan biriyseniz, karşınıza bu film çıktığında, oyunculara baktığınız anda gördüğünüz şu iki isim: Tom Hanks ve Leonardo Dicaprio, filmin izlenebilir kaliteli bir film olduğunu gösteren belgeli bir kanıttır...

Ben bu iki adama da bayılıyorum özellikle Leonardo'ya. Neden Leonardo'lu suç filmi seviyorum dedim? Çünkü Para Avcısını izlediyseniz ne demek istediğimi anlamışsınızdır. O filmin yorumunu da paylaşmıştım şuraya bırakıyorum:  Para Avcısı (Leonardo DiCaprio)Filmi Neden Sevdim?


Hep insanları manipüle (herhalde böyle yazılıyor) etme konusu ilgimi çekmiştir. Bu tür psikolojik şeyleri hep araştırırım ve uygulamaya çalışırım. Filmdeki karakterimiz de bunu çoooook iyi başarıyor. Bir sahne var (anlatsam mı bilmiyorum, üstü kapalı anlatacağım spoiler olmasın) polisi bile tam yakalandı derken manipüle ediyor, orada hayranlıkla, ağzın açık bir şekilde izliyorsun filmi.

Neyse, bu kadar benden. Film yaklaşık iki saat falan ve bu kadarcık vakit ayırmaya değer bir film. Tabi bu tarz filmleri seviyorsanız. Yok ben öyle aşk falan filmleri severim diyorsanız izlemenizi önermem iki saatiniz boşa gitmiş olur...

Sizin de bu tür suç filmleri sevdiğiniz, beğendiğiniz var ise bana yorumlarda önerirseniz sevinirim. Veya herhangi bir tür olabilir. Filmin beni etkilemesi benim için yeterlidir... Okuduğunuz için teşekkür ederim, başka bir yazı da görüşmek üzere... (Yani en fazla bir gün sonra)

Yorumlar

 1. Paylaşım için teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, ben de yorum için teşekkür eder filmi izledikten sonra da yorumunuzu beklerim =D

   Sil
 2. Leonardo Dicaprio'nun hemen hemen her filmini izledim. Çok severim oyunculuğunu ve kendisini de tabii :) Harika bir filmdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkürler, oynadığı filmler de çok iyi oluyor. Oynadığı neredeyse her film güzel olan çok oyuncu yok mesela Jim Carey, Morgan ferman, falan gibi oyuncuların arasına girebilecek bir oyuncu Leonardo :)

   Sil
 3. Bende Jason stathama senin Leonardoya yaklaştığın tarzda yaklaşıyorum galiba yazını okurken onu düşündüm. Film güzeldi bende hatırlamış oldum sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Jason statham aksiyonu çok iyi yapıyor, hissettiriyor. Ama pek hayran değilim aksiyon filmlerine ben daha çok, gerilim, suç, bilim kurgu tarzlarını seviyorum. Size de sevgiler... :)

   Sil
 4. bence de çok iyi , insanların yeri geldiğinde hayretlerini şaşırtan bir filmdi , güzel tavsiye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim filmleri zaten seçerek, araştırarak izlediğim için kötü filmleri izlememiş oluyorum. Kötü film izlersem de yorumunu dahi paylaşmıyorum :)

   Sil
 5. Bu filmi izlerken Di Caprio'nun oynadığı karakter gibi olmayı istemiştim bir an. =) Bu arada başarılı bir inceleme olmuş. =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, bende izlerken hep kendimi onu gibi olmayı hayal ederek izledim =D

   Sil
 6. Filmi kaç yıl önce izlemiştim ve Leonardo'nun aklımda kalan filmlerinden biri. Daha geçenlerde yeniden izlemeliyim derken, blogunda gezintiye uğradığımda karşılaştım. :) İşlenen konu ve karakterler çok etkileyiciydi. Film harikaydı kesinlikle ve hikayesi gerçek hayattan esinlenilmiş. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim blogumda gördüğünüze :) bende güzel ama pek bilinmeyen filmleri araştırıp koymaya çalışıyorum. Hikayesi gerçekten süper =D

   Sil

Yorum Gönder